Се препорачува сигурна услуга

Штепер-моторен енкодер со ролери за мастило NPE 8B

7190

989728 година
 • Штепер моторен енкодер со валјак за мастило
 • Опрема за печатење на вреќи од типот
 • Штепер моторен енкодер со валјак за мастило
 • Опрема за печатење на вреќи од типот

Популарни пребарувања

36%

Производители и купувачи на енкодери

35%

Кажете сигурен снабдувач на енкодерот

20%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

20%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Штепер-моторен енкодер со ролери за мастило NPE 8B

Екодер со степер мотор и мастило NPE 8B е најпогоден за опрема за пакување во пакет од типот на торба. Може да се користи со различни типови машини со континуирано печатење, како што се вертикални машини за пакување бонбони и машини за хоризонтално пакување. Опремени со засилен мотор, обезбедуваат постојан квалитет и долг живот. Автоматски ја следи брзината на пакувањето и брзината на печатење синхроно со брзината на пакувањето. Опремата е контролирана од интелигентен контролер кој обезбедува стабилност и едноставност и леснотија на поставките на параметрите. Одвојна глава за печатење и специјална структура за замена на зборови, фонтовите се лесни за инсталирање или заменување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.862 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Штепер-моторен енкодер со ролери за мастило NPE 8B

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

36%

Производители и купувачи на енкодери

35%

Кажете сигурен снабдувач на енкодерот

20%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

20%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Шифрач со степер-мотор и ролери за мастило "NPE 8B"
Погон елемент: Stepper мотор
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 220 W
Брзина на печатење: 400 пати / мин
Површина за печатење: 40 - 350мм
Големина на фонт: 2мм × 3,4мм × 7,2мм (може да се прилагоди)
Потрошен материјал: Ролери за мастило
Големина на пакет: 400 × 150 × 320 mm
Тежина: 7 кг
Тежина на испорака: 10 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на енкодер со степер мотор и валјак за мастило NPE 8B.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Енкодерот со степер мотор и мастило може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме енкодер со степер-мотор и ролери за мастило NPE 8B. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Градоначалникот С. К., Воронеж

Оваа машина ги ставаме информациите на пакетот „перница“ од типот на пакетот. Бојата трае неколку месеци работа. Печатење на места.

Павлов Г. Д., Град Таганог

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Тарасов Д.Симферопол

Долго време баравме ефтин енкодер за печатење на пакет од типот на перница. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Капустин Александар Олегович, Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  енкодер со степер-мотор и ролери за мастило npe 8b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: