Се препорачува сигурна услуга

Степер-енкодератор на мотор со ролери за мастило NPE 8AE

7190

989656
 • Степер-енкодератор на мотор со ролери за мастило NPE 8AE
 • Печатење на типот на торба
 • Степер-енкодератор на мотор со ролери за мастило NPE 8AE
 • Печатење на типот на торба

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на енкодери од земјите на ЗНД

40%

Комплетен сет на енкодери за производство

триесет%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Степер-енкодератор на мотор со ролери за мастило NPE 8AE

Енкодер со степер мотор и мастило NPE 8AE е најпогоден за опрема за пакување во вреќа од типот на перница, за сите типови на машини за хоризонтална амбалажа за автоматско печатење на датумот на производство, број на серии и други поврзани информации. Опремени со засилен мотор, обезбедуваат постојан квалитет и долг живот. Автоматски ја следи брзината на пакувањето и брзината на печатење синхроно со брзината на пакувањето. Голема брзина на кодирање, максимална брзина 400 пати / мин и брзина на линијата 50 m / min. Одвојна глава за печатење и специјална структура за замена на зборови, фонтовите се лесни за инсталирање или заменување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.986 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Степер-енкодератор на мотор со ролери за мастило NPE 8AE

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на енкодери од земјите на ЗНД

40%

Комплетен сет на енкодери за производство

триесет%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Шифрач со степер мотор и ролери за мастило "NPE 8AE"
Погон елемент: Stepper мотор
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 220 W
Брзина на печатење: 400 пати / мин
Површина за печатење: 40мм-350мм
Големина на фонт: 2мм × 3,4мм × 7,2мм (може да се прилагоди)
Потрошен материјал: Ролери за мастило
Големина на пакетот: 560 × 195 × 240 mm
Тежина: 8,2 кг
Тежина на испорака: 13 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете кодер со степер мотор и валјак за мастило NPE 8AE.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Енкодерот со степер мотор и мастило може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За опрема за пакување во пакет од типот "перница" користиме енкодер со степер-мотор и ролери за мастило NPE 8AE. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Степанов Д. Н., Москва

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето на овој кодетер со степер-мотор и мастило-ролери NPE 8AE за опрема за пакување во пакет од типот "перница". Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Захаров С.Магнитогорск

Долго бараше ефтин енкодер со степер мотор. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Платонов Д. А., Мурманск

Соочени со проблемот со наоѓање енкодер со засилувач на мотор и валјак за мастило. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Добринин Р., Архангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  степер-мотор енкодер и ролери за мастило npe 8ae.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: