Се препорачува сигурна услуга

Машина за етикетирање на ролери за мастило NPE 10

7191 година

989736 година
 • Машина за обележување на ролери за мастило за кодирање
 • Печатење на датумот на производство на медицинска кутија
 • Машина за обележување на ролери за мастило за кодирање
 • Печатење на датумот на производство на медицинска кутија

Популарни пребарувања

35%

Производители на машини за означување кодирање

50%

Кажете на сигурен снабдувач на машини за кодирање за обележување

50%

Инсталација за производство на кодирачки машини за обележување

40%

Lifeивот на гаранцијата на машините за означување на кодирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за етикетирање на ролери за мастило NPE 10

Машина за кодирање за обележување со ролери за мастило NPE 10 - опрема од десктоп тип, користена за печатење на датум на производство, број на серии, тежина, итн. Машината има карактеристики како што се автоматско броење, страничење, контрола на температурата, голема брзина и висока ефикасност . За печатење, цврст ролери за мастило се користи за да се намалат трошоците при производство на добар квалитет на печатење со добра адхезија. Позицијата за печатење е флексибилно прилагодлива, бројот на печатени страници може да се постави слободно.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.959 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за етикетирање на ролери за мастило NPE 10

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

35%

Производители на машини за означување кодирање

50%

Кажете му на сигурен снабдувач на машини за кодирање за обележување

50%

Инсталација за производство на кодирачки машини за обележување

40%

Lifeивот на гаранцијата на машините за означување на кодирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за кодирање за обележување со валјак со мастило "NPE 10"
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 180 W
Брзина на печатење: 0-300 пати / мин
Површина за печатење: (55мм-500мм) × (30мм-300мм)
Големина на фонт: 3мм × 3,4мм × 6,8мм
Потрошен материјал: Ролери за мастило
Големина на пакет: 500 × 450 × 295 мм
Тежина: 24 кг
Тежина на испорака: 28 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со избор на машина за кодирање за обележување со валјак за мастило NPE 10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за кодирање за обележување со валјак за мастило може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме кодирање машина за обележување со ролери за мастило NPE 10 истекува и броеви на серии на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Фомин С., Барнаул

Оваа машина со нас применува информации за производи во картонски кутии во магацинот на готови производи. Бојата трае неколку месеци работа. Печатење на места.

Рибаков Дмитриј, град Томск

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам машина за кодирање за обележување со ролери за мастило NPE 10. Овде, со првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Русаков А.К.Курск

Соочени со проблемот со наоѓање кодирачка машина за обележување на датумот на истекување и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Лаврентиев Р., Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  кодирање npe 10 машина за етикетирање на ролери со мастило.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: