Се препорачува сигурна услуга

Пневматски Dater NPE 3 со голема брзина

7183

989581 година
 • Пневматски заводник со голема брзина
 • Печатење на картонски кутии
 • Пневматски заводник со голема брзина
 • Печатење на картонски кутии

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на Датер

26%

Кажете сигурен оператор за нумерирање

24%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

22%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Пневматски Dater NPE 3 со голема брзина

NPE 3 брз пневматскиот амортизер се користи во комбинација со голема етикета машина за обележување за датумот, бројот на серијата и тежината на картонските кутии, етикети и разни други трговски етикети. Со својата оригинална структура и компактна големина, амортизерот е лесен за инсталирање и ракување. Опремата може директно да се користи со етикета со голема брзина и брзината на обележување ќе биде синхрона со машината за обележување. Врши обележување со компримиран воздух, пневматски компоненти и цилиндар на познати брендови овозможуваат голема точност.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.835 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Пневматски Dater NPE 3 со голема брзина

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на Датер

26%

Кажете сигурен оператор за нумерирање

24%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

22%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Пневматски дитер со голема брзина "NPE 3"
Водечки елемент: Компримиран воздух
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 150 W
Брзина на печатење: 0-400 пати / мин
Површина за печатење: 40-350 мм
Големина на фонт: 1,2 мм × 3мм × 15мм
Потрошен материјал: лента
Големина на пакетот: 235 × 175 × 195 mm
Тежина: 3,3 кг
Тежина на испорака: 5 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете NPE 3 Пневматски Dater со голема брзина.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Пневматски брзач со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Би сакале да и се заблагодариме на компанијата што го снабдува овој брз пневматски небесен NPE 3 за обележување на датумот, бројот на многу и тежината на картонските кутии. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Закир Д. М.Уфа

Ова не е прв пат кога работам со MiniPress. Ние нарачуваме опрема од нив за наше фармацевтско производство. Секогаш само висококвалитетна опрема, условите на договорот се забележуваат јасно, доставени навреме, без одложување. Добра услуга по продажбата. Убаво е да се работи со професионалци.

Черепс Ју. О, Омск

Соочени со проблемот со наоѓање на пневматски дитер за обележување на датумот, број на серија и тежина на картонските кутии. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Колпак Д. Ју, Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  npe 3 пневматски детерметар со голема брзина.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: