Се препорачува сигурна услуга

Опрема за печатење на топ лента NPE 1A

7191 година

989686 година
 • Опрема за касета за датум на работната површина
 • Датум на цртање, баркод
 • Опрема за касета за датум на работната површина
 • Датум на цртање, баркод

Популарни пребарувања

14%

Производители на опрема за десктоп ленти за примена на датуми

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на опрема за десктоп лента за датуми за цртање

38%

Одржување на опрема за лента за примена на датумот

55%

Траење на услугата за гаранција на опрема за десктоп лента за печат на датум

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за печатење на топ лента NPE 1A

Опремата за кодирање на десктопот NPE 1A е полуавтоматска машина за топла кодирање, која не само што може да изврши континуирано автоматско печатење, туку може да се контролира и со прекинувач за нозе за печатење на датумот, број и тежина на хартиени кутии, етикети и разни други трговски марки. Направено од висококвалитетен елоксиран алуминиум и не'рѓосувачки челик. Притисокот за печатење е погоден за поставување и може да печати јасни и неизбришливи карактери. Може да испечати 1-10 реда, со прилагодлива висина на печатење, многу поширок простор за печатење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.678 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за печатење на топ лента NPE 1A

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

14%

Производители на опрема за десктоп ленти за примена на датуми

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на опрема за десктоп лента за датуми за цртање

38%

Одржување на опрема за лента за примена на датумот

55%

Траење на услугата за гаранција на опрема за десктоп лента за печат на датум

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за работна лента за цртање на датумот "NPE 1A"
Погон елемент: Мотор
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 150W
Брзина на печатење: 0-150 пати / мин
Големина на фонт: 2 mm × 4 mm × 15 mm (може да се прилагоди)
Потрошен материјал: лента
Големина на пакетот: 350 × 340 × 350 mm
Тежина: 10 кг
Тежина на испорака: 16 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете опрема за десктоп лента за примена на датумите NPE 1A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опрема за лента за работна површина за примена на датумот може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме рачен печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на серијата на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Станислав, Брјанск

Ја најде оваа страница на Google. Имам една од машините, беше во ред, што го забави производството, нарача нов автоматски рачен уред за печатење на истекот и датумот на производство, донесе, инсталиран, сè работи како што треба.

Рибари Т. ЈуУфа

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето на овој снабдувач. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Тихомиров ЗакирНижни Новгород

Соочени со проблемот со наоѓање на мануелниот печатач датум на истекување и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Генадиј, Чеlyабинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за десктоп лента за датум на цртање npe 1a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: