Се препорачува сигурна услуга

7206

989829 година
 • Опрема за полнење на течности
 • Пополнување на течности во кеси
 • Опрема за полнење на течности
 • Пополнување на течности во кеси

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за полнење со течност

триесет%

Прилагодување опрема за полнење течности

25%

Упатства за опрема за полнење со течности

триесет%

Производители на опрема за автоматско полнење на течности

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење течности БД-43 е погодна за полнење и пакување на течности или вискозни материи како што се млеко, пијалоци, шампони, метеж, сируп, мед, џем, кечап, течни пестициди и др. Секој циклус на полнење го контролира сопирачката на спојката. Уредот за спречување на истекување на материјалот за време на процесот на полнење е погоден за разни видови течности. Независно функционирање и завршување на процесите како што се формирање на пакети, полнење, запечатување и запечатување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.824 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за флаширање на течности БД-43

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Купете опрема за полнење со течност

триесет%

Прилагодување опрема за полнење течности

25%

Упатства за опрема за полнење со течности

триесет%

Производители на опрема за автоматско полнење на течности

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за флаширање на течности „БД-43“
Метод на мерење: пумпа
Брзина на пакување: 15 - 45 пакет / мин (во зависност од материјалот и спецификациите)
Капацитет: 100 - 1000 ml
Проток на воздух: 0,5 Mpa, 0,1 m3 / min
Енергија: приближно 1,1 KW / AC 380V
Големина на пакет: 1000 × 900 × 1200 mm
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за задачата за избор на опрема за дистрибуција на течности BD-43.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за течности за полнење може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани. Ние ја користиме машината за флаширање за пластични шишиња за прехранбени производи. Истурете 10 типа лековити тинктури во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Аркипова Арина Илјасовна, Град Вол Volски

Старата пластична амбалажа за полнење и затворање на шишињата е во ред. Моделот ги исполнува потребните барања. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Успенски А.С., Саранск

Променете ги пластичните шишиња за полнење и зачувување на машината. Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Королева Вера Тихонова, Град Курган

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење на течности bd-43.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: