Се препорачува сигурна услуга

Опрема за линеарно полнење и обвивка JFY-4

7196 година

989795
 • Опрема за линеарно полнење и опфаќање
 • Опрема за линеарно полнење и опфаќање
 • Опрема за линеарно полнење и опфаќање
 • Опрема за линеарно полнење и опфаќање

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за полнење и опфаќање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување опрема за полнење и закривување

20%

Упатства за опрема за полнење и зачувување

20%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за линеарно полнење и обвивка JFY-4

Опрема за линеарно полнење и опфаќање JFY-4 е нова генерација машина за утилитарни производи, развиена врз основа на напредни технологии што ги задоволува современите потреби на пазарот. Машината е опремена со пумпа за мерење на клипот, обезбедувајќи прецизно полнење, издржливост, отпорност на високи температури и ерозија. Машината ги комбинира функциите на полнење и обвивка и се користи за полнење пестициди, хемиски, фармацевтски, прехранбени и козметички производи. Во опремата се користат алуминиумски капачиња, капаци против кражба и навојни завртки за запечатување. Вклучува клипна пумпа SS316L за полнење со голема точност и голем доза на дозирање. Системот на оваа пумпа не апсорбира течности, има добра хемиска отпорност, е во состојба да издржи високи температури и ерозија. Системот за полнење има функција на компресија, со што се заштитува од истекување. Се применува и на лесни течности и на течности со мал вискозитет. Пополнувањето се врши од дното на шишето нагоре за да се избегне меурче и формирање на пена. Опремата со функција за двојно полнење и опфаќање е економична и зазема помалку простор за работа. Системот за затворање на магнетниот момент слободно го контролира степенот на пресврт. Целата машина е произведена во согласност со GMP барањата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 29.160 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за линеарно полнење и обвивка JFY-4

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на опрема за полнење и опфаќање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување опрема за полнење и закривување

20%

Упатства за опрема за полнење и зачувување

20%

Производители на опрема за автоматско полнење и зачувување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за линеарно полнење и обвивка „JFY-4“
4 славини за полнење гориво и 1 капапер
Обем на шише: 30 ~ 1000ml
Дозволена грешка во количината на полнење: < еден%
Продуктивност: 2500 ~ 3000 кс / ч
Излез на производство: > 99%
Напон: 380V / 220V, 50 Hz
Моќност: 1,2 KW
Ниво на бучава: < 70 dB
Димензии: 2500x850x1600 mm
Големина на пакет: 2000х1200х1600 мм
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на линеарна опрема за полнење и опфаќање JFY-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за линеарно полнење и опфаќање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Долго време баравме модел на опрема за полнење и заградување JFY-4 што ни беше потребна, и не бевме во заблуда со изборот на компанијата! Навистина ми се допадна ефикасноста, учтивоста на менаџерот, детално консултирани за сите теми од интерес за нас, чувствувам добро познавање на мојот асортиман и оние. опрема карактеристики, впечатокот на продавницата е добар! Испораката беше малку доцна, но ова не е проблем за нас, главната работа е што таа е целосно функционална, добро воспоставена опрема во фабриката, со која ни помогна MiniPress.

Токарев В. К., Мурманск

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани. Ние користиме опрема JFY-4 за полнење и опфаќање на опрема за медицински производи. Истурете 10 типа антибиотици во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Бочарова Мирослав, Тамбов

Разменивме стара опрема за полнење и заградување за нови. Опремата за полнење и покривање JFY-4 е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Хомијаков D. Во, Стерлитамак

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Опрема за линеарно полнење и опфаќање jfy-4.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: