Се препорачува сигурна услуга

Програмибилна опрема за флаширање ILF-060

7205

989871
 • Програмибилна опрема за флаширање
 • Флаширање
 • Програмибилна опрема за флаширање
 • Флаширање

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на програмабилна опрема за флаширање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување софтвер за пополнување

триесет%

Траење на гаранцијата за програмабилна опрема за полнење

триесет%

Производители на машини за пополнување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Програмибилна опрема за флаширање ILF-060

Програмабилна опрема за флаширање ILF-060 вклучува клипна пумпа за контрола на PLC и може точно да се мери и да се наполни со течности или полу-течности. Контролорот PLC овозможува повеќе опции и дава поголема флексибилност во управувањето и работењето. Машината е компактна, пренослива и лесна за поставување и ракување, идеална за повеќето течности со широк опсег на вискозност. Машината може да се користи во комбинација со подвижна лента и систем за затворање за да се заврши целосно автоматска линија за производство на флаширање. Опремата е дизајнирана во согласност со GMP барањата, контактниот дел е од SS316L. Лесно се расклопува за чистење. Се користи контролер PLC, екранот на допир обезбедува едноставен човечки-машински интерфејс, со кој е лесно да се конфигурираат и да ги промените параметрите за работа на опремата. Новата карактеристика за намалување на протокот ви овозможува да ја намалите брзината на крајот од секој циклус на полнење, што го елиминира формирањето на меурчиња и го зголемува приносот. Рачните и автоматските режими на работа лесно можат да се променат за време на работата. Опремата може да зачува во меморија 20 групи програмирани операции. Автоматска калибрација на функциите, прикажува и произведува вистински волумен на полнење. Терминалот се проширува ако корисникот треба да користи опрема со автоматски транспортер. Електронските компоненти на познатите брендови обезбедуваат сигурна и стабилна работа.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5,238 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Програмибилна опрема за флаширање ILF-060

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на програмабилна опрема за флаширање во земјите на ЗНД

45%

Упатства за поставување софтвер за пополнување

триесет%

Траење на гаранцијата за програмабилна опрема за полнење

триесет%

Производители на машини за пополнување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Програмибилна опрема за флаширање "ILF-060"
Опсег: течности и полу-течности
Брзина на пумпа: 0-1.500 врт / мин
Стабилност на ефикасноста: < 0,5%
Максимален принос: 6000 ml / мин
Моќност: 220V, 50 Hz, 0,3 KW
Димензии: 320х360х410 мм
Големина на пакет: 450х400х350 мм
Тежина: 22 кг
Тежина на испорака: 50 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за програмата за избор на опрема за полнење што може да се програмира со ILF-060.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Програмабилна опрема за флаширање може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани. Ние користиме опрема за флаширање за медицински производи. Истурете 10 типа антибиотици во 5 типа ампули. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Коротков В. М., Череповец

Долго време баравме модел на опрема што ни беше потребна за флаширање и не грешевме со изборот на компанијата! Навистина ми се допадна ефикасноста, учтивоста на менаџерот, детално консултирани за сите теми од интерес за нас, чувствувам добро познавање на мојот асортиман и оние. опрема карактеристики, впечатокот на продавницата е добар! Испораката беше малку доцна, но ова не е проблем за нас, главната работа е што таа е целосно функционална, добро воспоставена опрема во фабриката, со која ни помогна MiniPress.

Колесов А., Ориол

Разменивме стара опрема за флаширање за нова. Опремата за шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Калмиков С. В., Вологда

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  програмабилна опрема за полнење ilf-060.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: