Се препорачува сигурна услуга

Еднокомпонентна машина за ламинирање WHM-10

7196 година

989727 година
 • Еднокомпонентна машина за ламинирање
 • Ламиниран завој
 • Еднокомпонентна машина за ламинирање
 • Ламинирани завои

Популарни пребарувања

40%

Кинески производители на машина за ламинирање

триесет%

Производители на машини за ламиниране во ЗНД

35%

Упатства за машини за ламинирање

25%

Инсталација на ламинирачка машина во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Еднокомпонентна машина за ламинирање WHM-10

Единечна мултикомпонентна машина за ламинирање WHM-10. Оваа разноврсна машина може да комбинира неткаени материјали, полиетилен со висок притисок, филмови што дишат, филм со лесен водат, јаглеродни влакна и други слични материјали. Главно е погоден за неткаени материјали и производство на медицински производи и производи за обработка (преливи, производи за трансфузија, малтери, хируршки влошки и други корисни материјали). Машината има рационална структура и е лесна за управување. Опремени со прав електромагнетски спојка и прифаќање на контролен материјал за лифт. Уредот за оптоелектронско следење и контрола врши корекција на грешка.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Еднокомпонентна машина за ламинирање WHM-10

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Кинески производители на машина за ламинирање

триесет%

Производители на машини за ламиниране во ЗНД

35%

Упатства за машини за ламинирање

25%

Инсталација на ламинирачка машина во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛАМИНАТИВНИ МАШИНИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедуваме литература за основите на ламиниране, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА машини за ламиниране.
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за ламиниране. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за ламиниране и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Еднокомпонентна машина за ламинирање „WHM-10“
Ефективна ширина: 800мм
Линеарна брзина на комбинирање: 0-30 m / min
Дијаметар на калемот за напојување: 1000 mm
Примање на калем дијаметар: 500мм
Уред за корекција на грешка: Синхроно следење на фотоелектрични ќелии
Моќност за корекција на грешка: 1 KW
Главна моќност на моторот: 2,2 KW
Моќност на греење на електрична цевка: 7,2 KW
Вкупна моќност: 10,4 KW
Големина на пакетот: 3600x2000x1450 mm
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Започнавме со работа на полуавтоматски машини за ламиниране, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски.

Сергеј Николаенко, Тајмен

Ние произведуваме преливи, почнавме да ја користиме оваа машина. Долго време експериментално одбравме ламинирачка машина за себе, и конечно ја најдовме. Благодарност до MiniPress за стручни совети и помош при изборот, купување на стоки!

Антон ЗаикинЈарослав

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив автомобил за ламиниране. Бев задоволен.

Кузмин П.G., Калуга

Сакам да кажам дека машината што ја обезбедивте за ламиниране на стоки во овој процес се етаблира како сигурна и лесна за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Никита Николаевич, Пенза

Итно треба машина за ламинирање. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богдан СтепановСпецијалист за набавки, Можаиск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребна машина за ламинирање. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Антон Лебедев, УАБ БИОКАД ФАРМ, Воронежскиот регион

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  единечна мултикомпонентна машина за ламинирање whm-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: