Се препорачува сигурна услуга

Печка за сушење со вакуум со постојана температура VCT-1A

7194 година

989711
 • Бура за сушење на вакуум со постојана температура
 • Сушење во прав
 • Бура за сушење на вакуум со постојана температура
 • Сушење во прав

Популарни пребарувања

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на вакуумска рерна

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на печките

триесет%

Прирачник за правосмукалка

20%

Детален опис на процесот на сушење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Печка за сушење со вакуум со постојана температура VCT-1A

Кабинет за сушење на вакуум VCT-1A со постојана температура. Лесно за контрола со копчињата на предниот панел. Вакуумската изолација ви овозможува да постигнете униформа температура на греење. Вакуумски дисплеј по аналоген индикатор и температура според дигитален индикатор. Визуелна контрола на процесот преку запечатено стакло.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.938 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Печка за сушење со вакуум со постојана температура VCT-1A

 • Означено како: Сушење на замрзнување Каталог на опрема Лиофилизатор Лиофилизација Сушење на замрзнување Ампули на пенилин Прашоци Производство на лекови Сублиматор Сублимација Сублимација Плукање со шишиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Кажете му на сигурен снабдувач на вакуумска рерна

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на печките

триесет%

Прирачник за правосмукалка

20%

Детален опис на процесот на сушење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА DRЕ СО СИТЕ И СТЕРИЛИЗАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на сушење и стерилизација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД ЦЕЛИ ЗА сушење и стерилизација.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за сушење и стерилизација. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски сушари и стерилизатори и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Вакуумска рерна со постојана температура „VCT-1A“
Опсег на вакуум: 0 ~ 0,1 MP
Температурен опсег: 30 ~ 150
Температурна стабилност: ± 2
Користење на температура: 15 ~ 35
Моќност: 220V, 50Hz, 150W
Димензии: 360x360x250 mm
Големина со пакување: 430x430x330 mm
Тежина: 15 кг
Тежина на испорака: 18 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (5)

Лабораториско сушење со стерилизатор. Едноставен и јасен алгоритам за работа и управување. Значително поевтино од европските колеги.

Петр Иванович, Чита

Одлично место, тие испорачаа фен за стерилизатор со кратки бранови во наведените 16 дена, задоволни се од квалитетот на опремата. Благодарам.

Антонова К.П..Киров

Нема поплаки за набавка, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Афанасиев Дени, NPK ECHOAR CJSCКалманија

Бараше истражувачка лабораторија за сушење стерилизатор со кратки бранови. Главниот критериум за избор беше големината. Го избравме овој модел. Дојдов. Работи одлично.

Претставник на MasfarmEl ДОО, Саратов

Старата правосмукалка не е во ред. Решивме да нарачаме нова за лабораториски тестови. Контактираше Минипрес. Веднаш испратени понуди сушки и предлог за соработка. Задоволни од работата на компанијата и секако работата на опремата.

Николај Виразински, Арзамас

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  постојана температурна вакуумска рерна vct-1a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: