Се препорачува сигурна услуга

Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток JFHX-5

7207

989817 година
 • Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток
 • Стерилизирани и сушени ампули
 • Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток
 • Стерилизирани и сушени ампули

Популарни пребарувања

35%

Врвни производители на тунели за стерилизација и сушење

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на тунели за стерилизација и сушење

35%

Упатства за тунел за стерилизација и сушење

35%

Опрема за стерилизација и сушење за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток JFHX-5

Тунелот за стерилизација и сушење во ламиналниот проток JFHX-5 е направен земајќи ги предвид најсовремените технологии кои постојано се подобруваат, целосно ги исполнува барањата на GMP стандардот. Лесно за чистење и добро препорачано од препораките на клиентите. Тој е опремен со Mitsubishi течен кристален екран на допир (PT) и програмабилен контролер кој може да се програмира Mitsubishi (PLC), кој ви овозможува точно да ги програмирате единиците и да ги контролирате параметрите на процесите на топлина и работната состојба на целата машина. Количината на воздух во машината може да се постави со автоматско менување на балансот на фреквенцијата. Сегментиран приказ на параметарот автоматски го прикажува и снима алармот за дефект. Комплетен систем за чистење на ламинарен проток од 100 класи на влезот на воздухот и на ниво на ладење, спречувајќи влегување на воздухот надвор, заштитувајќи го операторот во работната просторија. Користејќи механизам за споеви за да преместите чиста трака. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.390 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток JFHX-5

 • Означено како: Сушење на замрзнување Каталог на опрема Лиофилизатор Лиофилизација Сушење на замрзнување Ампули на пенилин Прашоци Производство на лекови Сублиматор Сублимација Сублимација Плукање со шишиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Врвни производители на тунели за стерилизација и сушење

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на тунели за стерилизација и сушење

35%

Упатства за тунел за стерилизација и сушење

35%

Опрема за стерилизација и сушење за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА DRЕ СО СИТЕ И СТЕРИЛИЗАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на сушење и стерилизација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД ЦЕЛИ ЗА сушење и стерилизација.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за сушење и стерилизација. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски сушари и стерилизатори и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Тунел за стерилизација и сушење во ламинарен проток "JFHX-5"
Продуктивност: 10,000 ~ 20,000 bpm
Температура на стерилизација: 350 C
Време на стерилизација: >5 ~ 7 мин
Брзина на чиста патека: 50 ~ 250мм / мин
Температурата на шишето на излезот од тунелот: < собна температура + 15 Ц
Ниво на чистење: 100 одделение
Метод на ладење: 100-степен вертикален ладно ламинарен проток
Навивач: 4 вентилатори со низок шум
Напон: 380V, 50 Hz
Електричен грејач: кварцни цевки
Ниво на бучава: < 70 dB
Моќност: 30 KW
Големина на пакетот: 4500x1450x1900 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (5)

Лабораториско сушење со стерилизатор. Едноставен и јасен алгоритам за работа и управување. Значително поевтино од европските колеги.

Петр Иванович, Чита

Одлично место, тие испорачаа фен за стерилизатор со кратки бранови во наведените 16 дена, задоволни се од квалитетот на опремата. Благодарам.

Антонова К.П..Киров

Нема поплаки за набавка, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Афанасиев Дени, NPK ECHOAR CJSCКалманија

Бараше истражувачка лабораторија за сушење стерилизатор со кратки бранови. Главниот критериум за избор беше големината. Го избравме овој модел. Дојдов. Работи одлично.

Претставник на MasfarmEl ДОО, Саратов

Старата правосмукалка не е во ред. Решивме да нарачаме нова за лабораториски тестови. Контактираше Минипрес. Веднаш испратени понуди сушки и предлог за соработка. Задоволни од работата на компанијата и секако работата на опремата.

Николај Виразински, Арзамас

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  стерилизација и сушење тунел на ламинарен проток jfhx-5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: