Се препорачува сигурна услуга

Фен за стерилизација на озон во тунел ZXP-MG

7207

989894
 • Фен за стерилизација на озон тунел
 • Стерилизација на медицинска опрема
 • Фен за стерилизација на озон тунел
 • Стерилизација на медицинска опрема

Популарни пребарувања

35%

Врвни производители на тунели за стерилизација и сушење на озон

35%

Прегледи од реални луѓе за работата на тунелите за стерилизација и сушење со озон

35%

Упатства за тунел за стерилизација и сушење со озон

35%

Комплетен комплет опрема за стерилизација и сушење со озон за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Фен за стерилизација на озон во тунел ZXP-MG

Фен за стерилизација на озон од тунел ZXP-MG се користи за сушење и стерилизација по миење на пластични садови за капки за очи, орални течности во фармацевтската и прехранбената индустрија. Системот за греење и озонизаторот на оваа машина може да се контролира автоматски и во даден режим. Брзината на подвижникот е прилагодлива во даден опсег. Фенот е опремен со параметарски дисплеј, сегмент дисплеј, автоматско печатење на мемориски податоци и сигнали за предупредување. Сигурна заштита на ламинарниот проток во системите за довод и ладење на воздухот обезбедува целосна дезинфекција на животната средина. Оваа машина се карактеризира со стабилно работење, добар квалитет на стерилизација, сигурност, лесна работа, лесна поправка и одржување. Во согласност со стандардите за ГМП.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 56.916 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Фен за стерилизација на озон во тунел ZXP-MG

 • Означено како: Сушење на замрзнување Каталог на опрема Лиофилизатор Лиофилизација Сушење на замрзнување Ампули на пенилин Прашоци Производство на лекови Сублиматор Сублимација Сублимација Плукање со шишиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Врвни производители на тунели за стерилизација и сушење на озон

35%

Прегледи од реални луѓе за работата на тунелите за стерилизација и сушење со озон

35%

Упатства за тунел за стерилизација и сушење со озон

35%

Комплетен комплет опрема за стерилизација и сушење со озон за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА DRЕ СО СИТЕ И СТЕРИЛИЗАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на сушење и стерилизација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД ЦЕЛИ ЗА сушење и стерилизација.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за сушење и стерилизација. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски сушари и стерилизатори и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Фен за стерилизација тузон озон „ZXP-MG“
Продуктивност: 80-120 вртежи во минута
Големината на пластичните шишиња: 2-50 ml
Ниво на бучава: d 65dB
Озон: 30 g / l
Проток на озон: 10 л / мин
Притисок од озон: 0,3-0,6 MPa
Концентрација на озон: 4 ~ 6%
Напон: 220V 50Hz
Моќност: 4,5 KW
Димензии: 3500 × 800 × 1800 мм
Големина на пакетот: 3500 × 800 × 1800 мм
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1400 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (5)

Лабораториско сушење со стерилизатор. Едноставен и јасен алгоритам за работа и управување. Значително поевтино од европските колеги.

Петр Иванович, Чита

Одлично место, тие испорачаа фен за стерилизатор со кратки бранови во наведените 16 дена, задоволни се од квалитетот на опремата. Благодарам.

Антонова К.П..Киров

Нема поплаки за набавка, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Афанасиев Дени, NPK ECHOAR CJSCКалманија

Бараше истражувачка лабораторија за сушење стерилизатор со кратки бранови. Главниот критериум за избор беше големината. Го избравме овој модел. Дојдов. Работи одлично.

Претставник на MasfarmEl ДОО, Саратов

Старата правосмукалка не е во ред. Решивме да нарачаме нова за лабораториски тестови. Контактираше Минипрес. Веднаш испратени понуди сушки и предлог за соработка. Задоволни од работата на компанијата и секако работата на опремата.

Николај Виразински, Арзамас

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Фен за стерилизација на озонски тунел zxp-mg.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: