Се препорачува сигурна услуга

7195

989782 година
 • Машина за ласерско обележување
 • Означување на хартија
 • Машина за ласерско обележување
 • Означување на хартија

Популарни пребарувања

36%

Пронајдете продажба на машина за означување на попуст

триесет%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

триесет%

Поставување машина за обележување во производство

40%

Обезбедувачи на машини за обележување во ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за означување на ласер CTPE-30 се користи во сите линии на индустрии, како што се фармацевтски производи, тутун и винска индустрија, производство на храна, хемија, електроника и многу повеќе. Се користи за обележување со голема брзина со хиероглифи, латински букви, броеви, број на серии, датум, заштитено од фалсификување на кодови, итн. На сите видови материјали, како што се хартија, пластика, лигнин и така натаму.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 31.320 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за означување на ласер CTPE-30

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

36%

Пронајдете продажба на машина за означување на попуст

триесет%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

триесет%

Поставување машина за обележување во производство

40%

Обезбедувачи на машини за обележување во ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на обележување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ЛЕБЕЕ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за обележување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за обележување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за ласерско обележување „CTPE-30“
Ласер: ласерска машина за радиофреквенција CO2 (кинески, увезена)
Должина на ласер: 9.2-10,6 микрони (можете да изберете различни ласерски должини во согласност со други материјали)
Ласерска моќност: 30 W (CW / Plus)
Начин на ладење: Ладење на воздухот
Скенер: Галванометар за скенирање со голема брзина
Фокусна должина: 160 mm (опционално од 80 до 400 mm)
Контролен систем: Индустриски контролен компјутер со високи перформанси (Intel Pentium 4)
Монитор: 1024 x 768 вистински бои, LCD екран на допир
Оперативен систем: Windows 2000 / Windows XP
Влезни уреди: тастатура, глувче, интерфејс RS232, читач на баркодови
Брзина на летот: 0 до 100 m / min
Опсег на обележување: 80 x 80/100 x 100/160 x 160/300 x 300
Поделување линии: можат да бидат поставени слободно над областа за обележување
Фонт: 0,4 до 100 мм висина на буквата
Поддржан фонт: ги поддржува сите фонтови на системот Виндоус, специјални фонтови на вградениот ласер;
поддржува рачни фонтови и може да има сопствени фонтови (на пример, не-лажен код)
Етикетирање на содржина: какви било букви, бројки, автоматски сериски број, автоматски код - комбинација на броеви и букви,
датум на производство, рок на траење, број на серии, логистички број, трансфер на податоци и многу повеќе
Далечински управувач: поддршка на обележување на далечина (мрежен или контролен сигнал),
систем на автоматско исклучување на корисниците, дефинирање на излезен сигнал и многу други работи
Контрола на производот: NPN фотоелектричен сензор, прекинувач за близина, итн.
Контрола на брзината: 5V енкодер на линија за предавање
Интерфејс: Етернет, USB, R232, мулти-канален од дефиницијата 1/0
Избор: средства за чистење магла и прашина за сите типови производни линии
Изглед: сите во еден автомобил
Моќност: 220V AC ± 5%, 50Hz, 10W 65KW
Големина на пакетот: 500 x 350 x 1200 mm
Тежина: 70 кг
Тежина на испорака: 100 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Имаме голем асортиман на производи во стаклени и пластични шишиња што сакате да ги означите. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Ги затворија сите позиции со оваа автоматска машина.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување која може да означи датуми на шишиња со пластична медицина. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При избор на опрема за обележување. Овој автомобил се покажа како погодна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно треба машина за обележување. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за ласерско обележување ctpe-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: