Се препорачува сигурна услуга

Обоени панделки за машина за кодирање NPE

7190

989668
 • Обоени панделки за машина за кодирање
 • Обоени панделки за машина за кодирање

Популарни пребарувања

40%

Купете лента во боја за машина за кодирање

20%

Нови методи за печат на датумот на истекување на производство во Украина

20%

Детален опис на втиснување процес на картон

20%

Производители и купувачи на метални букви

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Обоени панделки за машина за кодирање NPE

Обоени ленти за машини за кодирање NPE (црна, црвена, бела, златна, сина, сребрена) (вклучувајќи увезена пудра). Лентите се карактеризираат со добра адхезија, отпорност на абразија и топлина, чисто печатење, екологија. Лентите широко се користат за енкодери за ленти за печатење на датуми на производство, број на број, итн. На пакувања и етикети изработени од алуминиумска фолија, полиетилен, алуминиумски композитни филмови, пластичен филм, хартија, итн..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Обоени панделки за машина за кодирање NPE

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Етикетирање Опрема од Кина Рок на траење Печат на датум Фармацевтска опрема Машина за обележување Етикета

Популарни пребарувања

40%

Купете лента во боја за машина за кодирање

20%

Нови методи за печат на датумот на истекување на производство во Украина

20%

Детален опис на втиснување процес на картон

20%

Производители и купувачи на метални букви

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА ЗА ДАТЕЕ И ПЕРИОД.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на етикетирање на амбалажа за храна и фармацевтски производи, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕТУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОСМЕТИЧКИ ПРОДУКЦИИ.
Во Русија, ние исто така имаме автоматски и машини за датира амбалажа за пакувања кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за печатење и печење на датумот на прашањето.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за топло печатење на меки материјали за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди автоматски модели на датум и нумерирање, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржувањето и поправката на која било опрема за датумите на печат. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Обоени ленти за кодирање машина „НПЕ“
Лента: 90 ~ 160 ° C
Се применува на алуминиумска фолија, ПП, ПЕТ, ПВЦ, итн.
Јасно печатење, отпорност на топлина, добра адхезија.
Технички барања (мм): 3,0 × 100 м, 2,5 × 100 м, 2,0 × 100 м
Боја: црна, црвена, бела, златна, сина, сребрена, итн.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на машини за кодирање за обележување.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за кодирање за обележување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Сакам да ги споделам моите впечатоци за новата работна површина, која беше избрана според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Со проширувањето на производството, дефинитивно ќе купам друг автомобил.

Станете В. С.Москва

Импресивен избор. Менаџерот ги постави вистинските прашања за изборот на машини за примена на серискиот број и датумот на истекување на картонската амбалажа, брзо издвои сè. Немаше изненадувања по нарачката. Прилично брзо доставено, на време.

Partridge B. InГрад Минск

Задоволен од изборот на печатач за работна површина за втиснување на датумите на истекување на картон. Ние сè уште ќе соработуваме со компанијата. Благодарам!

Романов С. К., Казан

Имаше проблем при пронаоѓање на печатач за втиснување на датумите на истекување на картон. Контактираше со компанијата минијапрес. Помогна при пребарување и селекција. Благодарам!

Немо Р., Мурманск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  обоени панделки за машина за кодирање npe.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: