Се препорачува сигурна услуга

Опрема за удирање со лепило WHM-19

7202

989774
 • Опрема за перфорирање закрпи
 • Перфорирана лепенка
 • Опрема за перфорирање закрпи
 • Перфорирана лепенка

Популарни пребарувања

триесет%

Производители на автоматска перфорирана опрема за малтер

триесет%

Постапката за работа со опрема за производство на лепила со перфорација

40%

Купете автоматска опрема за производство на лепила со перфорација во Русија

триесет%

Упатства за автоматска опрема за производство на лепила со перфорација

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за удирање со лепило WHM-19

Опремата за удирање со крпеница WHM-19 е применлива за PU филм, ПВЦ филм, процесна хартија, итн. Оваа универзална машина за производство на лепила со перфорација ги комбинира функциите на сечење преливи, импрегнација со лекови, слоевит со технолошка хартија, преклопување во ролна и финално сечење на готовиот лепило. Производството ги има следниве карактеристики и предности: мало покритие, брз капацитет на производство, едноставна имплементација на процеси, мала потрошувачка на енергија и ниско ниво на бучава. Сите работни површини на машината се изработени од не'рѓосувачки челик, а сите водечки ролери се изработени од силиконска гума. Квалитетот на производот ги исполнува медицинските барања. Машината може да ја контролира еден оператор.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 29.160 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за удирање со лепило WHM-19

 • Означено како: Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство на лепенка Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Производители на автоматска перфорирана опрема за малтер

триесет%

Постапката за работа со опрема за производство на лепила со перфорација

40%

Купете автоматска опрема за производство на лепила со перфорација во Русија

триесет%

Упатства за автоматска опрема за производство на лепила со перфорација

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ЛЕКОВИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на работа со медицински малтери. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за користени медицински малтери.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА РЕЛЕЗИРА OFЕ НА ГРИАРИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, ќе избереме модел за производство на лепила, картонска опрема, машини за етикетирање, опрема за пакување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за производство на медицински малтери, рачни десктоп-машини и доставуваме резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за перфорација на малтери „WHM-19“
Вкупна моќност на машината: 2,0 KW
Напон: 380 V
Брзина на производство: 260-300
Димензии: 2700x750x1650 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за перфорирање на закрпи WHM-19.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за перфорирање на малтери може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За време на работата на автоматската опрема за перфорација на малтери на WHM-19, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, требаше да се купи нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Игнатов В. К.Сараево

Запрашан за избор на опрема за закрпи закрпи. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Морозов Г. К., Курск

Одлична страница! Цените се разумни, нарачани, поттикнати од моделот и детално зборуваа за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Khokhlova Алина Михајловна, Град Минск

Нарачавме опрема за перфорација на лепенките на WHM-19. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Овсијаников К. Ју, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за удирање со крпеница whm-19.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: