Се препорачува сигурна услуга

7150

989324
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Пакување со шишиња
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Пакување со шишиња

Популарни пребарувања

25%

Купете готов бизнис за пакување пластични шишиња

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

25%

Како да изберете опрема за ориентирање шишиња?

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на линија за пополнување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматскиот боксер за шишиња SYM-2 е интегрирана електро-механичка опрема со едноставна работа и одржување и стабилно работење. Опремата е опремена со детектор за број на шише и уред за заштита од преоптоварување. Случајот и контејнерот за товарење се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, имаат добар изглед и се целосно во согласност со GMP. Нема потреба од проток на воздух за дување шишиња; ефикасноста на производството е значително подобрена со автоматска структура за резервација на шишиња и собирач на шишиња.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.740 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски стекер за шишиња SYM-2

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

25%

Купете готов бизнис за пакување пластични шишиња

25%

Купете пластични шишиња на големо од производителот

25%

Како да изберете опрема за ориентирање шишиња?

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на линија за пополнување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО АВТОМАТСКИ ПОДАТОЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски стекер за шишиња SYM-2
Продуктивност: 250 вртежи во минута
Дијаметар на шише: 20 - 80 мм
Висина на шишето: 30 - 120 мм
Компримиран воздух: 0,5 - 0,7 MPa
Моќност: 220V, 50-60Hz, 1 KW
Големина на пакетот: 2550 × 1200 × 1430 мм
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да го забрзате вашиот автоматско собирање шишиња SYM-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматски стекер за шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Квалитетот е добар, препорачувам!

Чајкин С. Р.Чернихив

Навистина ми се допадна работата на менаџерот. Испорача сè навреме. Машината за добиточна храна е со одличен квалитет.

Бакланов В. М., Гродно

Многу задоволен од услугата. Набавивме SYM-2 машина за хранење шишиња на транспортер; неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Гончар Т.Н.Курск

Беше неопходно за производство на машина за хранење шише SYM-2 на транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Чумак М., Киев

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматски магацин за шишиња сим-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: