Се препорачува сигурна услуга

7150

989327
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Дува шише
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Дува шише

Популарни пребарувања

28%

Упатства за пакување на пластични шишиња

50%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Русија

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

35%

Автоматски производители на шишиња во шишиња

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Automatic Stacker Bottle SYM-1 е интегрирана електро-механичка опрема со едноставна работа и одржување и стабилно работење. Опремата е опремена со детектор за број на шише и уред за заштита од преоптоварување. Случајот и контејнерот за товарење се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, имаат добар изглед и се целосно во согласност со GMP. Нема потреба од проток на воздух за дување шишиња; ефикасноста на производството е значително подобрена со автоматска структура за резервација на шишиња и собирач на шишиња.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 16.470 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски стекер за шишиња SYM-2

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

28%

Упатства за пакување на пластични шишиња

50%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Русија

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

35%

Автоматски производители на шишиња во шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО АВТОМАТСКИ ПОДАТОЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски стекер за шишиња SYM-1
Продуктивност: 60-160 шишиња / мин
Дијаметар на шишиња: 20-80 мм
Висина на шишето: 10-120 мм
Компресиран воздух: 0,5-0,7 МПа
Моќност: 220V, 50-60Hz, 0,5 KW
Големина на пакетот: 1200 × 1150 × 1300 mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да го забрзате вашиот автоматско собирање шишиња SYM-1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматски стекер за шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ги гумаме гума за џвакање автоматски во пластични шишиња. Претходно, операторот стави шишиња на транспортерот рачно, но одлучи да набави машина за ориентација. Работи едноставно и сигурно. Задоволен.

Брелев В. М.Нижневартовск

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Одлична квалитетна машина за храна, препорачувам! Испорача сè навреме.

Гагарин А. Р., Чебоксари

Многу задоволен од услугата. На транспортерот ја купивме машината за хранење шишиња SYM-1; неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Пастирот Н.Набережне Челни

Беше неопходно за производство на машина за хранење шишиња SYM-1 на транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Пасехник Кристина Олегово, Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматски магацински шише сим-1.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: