Се препорачува сигурна услуга

Автоматски резервоар за шишиња JFL-5

7150

989256
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Полнач за шишиња со различна форма
 • Автоматски Сложувач за шишиња
 • Полнач за шишиња со различна форма

Популарни пребарувања

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

45%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Белорусија

34%

Упатства за пакување на пластични шишиња

20%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматски резервоар за шишиња JFL-5

Автоматскиот држач за шишиња JFL-5 се користи за пакување на кружни, рамни, овални шишиња во фармацевтската, хемиската и пестицидната индустрија. Штекерот ги става шишињата на подвижникот во исправена положба. Опрема на модерен дизајн и нова структура, високи перформанси, заштедува труд. Стабилно работење, низок шум, лесно ракување и чистење. Опремата се состои од лифт и механизам за напојување на капакот. Изработено од 304 нерѓосувачки челик и обложени делови од алуминиум. Комплетот за испорака вклучува заменлив ПВЦ диск за сортирање за големина на еден сад. Инвертори на фреквенција, ефикасност за поставување високи шишиња, лесно прилагодување за различни големини на шише. Фотоелектрични контроли за автоматско функционирање и автоматско исправување на заостанатиот дел. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 31.320 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски резервоар за шишиња JFL-5

 • Означено како: Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Плукање со шишиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

40%

Видео за пакување од пластични шишиња

45%

Уред за пакување пластични шишиња за купување во Белорусија

34%

Упатства за пакување на пластични шишиња

20%

Врвни производители на автоматски обложувалници за шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО АВТОМАТСКИ ПОДАТОЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски стекер за шишиња JFL-5
Прифатлива форма на шише: тркалезна, рамна, квадратна
Големина на шишето: ширина 20 ~ 90 mm, висина 50 ~ 360 mm
Брзина на редење: 3000 ~ 12000 шишиња / час
Ориентативни перформанси: >99,9%
Притисок на воздухот: 0,4 ~ 0,6 MPa
Проток на воздух: 0,5 m3 / час
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 0,8 KW
Димензии: 2300x1400x1300 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзувањето на вашиот JFL-5 автоматско подигач на шишиња.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматски стекер за шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Ги гумаме гума за џвакање автоматски во пластични шишиња. Претходно, операторот стави шишиња на транспортерот рачно, но одлучи да набави машина за ориентација. Работи едноставно и сигурно. Задоволен.

Бујакот С.Пенза

Навистина ми се допадна работата на менаџерот. Испорача сè навреме. Машината за добиточна храна е со одличен квалитет.

Чадов Н.Р., Липетск

Многу задоволен од услугата. На транспортерот купивме JFL-5 машина за хранење шишиња, неколку делови неодамна не успеаја. Се обративме до компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервни делови.

Гусар М. К.Киров

Беше неопходно за производство на машина за хранење шише JFL-5 на транспортерот. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Квалитетот на работа на овој модел е доста задоволен од нас. Благодарност до компанијата за нивната помош.

Дожд В. М., Град Кострома

Баравме машина за хранење шишиња за транспортерот, за производство. Менаџерот помогна при претресот. Опремата беше избрана за најефтина. Квалитетот е добар, препорачувам!

Гушчин I. Б., Град Харков

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматски магазин за шишиња jfl-5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: