Се препорачува сигурна услуга

Автоматска линеарна опрема за затворање JFX-6

7152

989290
 • Автоматска линеарна опрема за обвивка
 • Автоматска линеарна опрема за обвивка
 • Автоматска линеарна опрема за обвивка
 • Автоматска линеарна опрема за обвивка

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска линеарна опрема за затворање JFX-6

Автоматска линеарна опремена опрема JFX-6 е машина која е универзална во многу погледи и ги задоволува потребите на пазарот, комбинирајќи механички и електрични технологии и се користи во фармацевтската, хемиската, козметичката и пестицидната индустрија. Комбинира флексибилни модули, нов совршен дизајн, погоден за опфаќање на разни видови контејнери и капаци. Елиминира потребата за делови за замена, леснотија на управување и конфигурација, ниско одржување. Трикратниот ред на главата за глава го обезбедува главниот пресврт, затегнување и влечење за да не се надмине степенот на пресврт. Двоен кружен подвижен преклопник со шише, што е особено ефикасно за нестабилни шишиња. Управувачкиот уред за капачињата, транспортерот на капакот, уредот за заврткање на капачето, транспортерот со уредот за подигнување се контролираат одделно, што е особено важно за покривање на разни видови шишиња и капачиња кога е потребно да се прилагоди брзината. Опремата е произведена во согласност со барањата на GMP. Факултативно: автоматско вчитување на бункер.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.740 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска линеарна опрема за затворање JFX-6

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска линеарна опрема за обвивка „JFX-6“
Капчиња што се применуваат: капачиња за завртки (пластично капа, капаче за пресврт)
Опсег на големина на капа: дијаметар 12 ~ 70 mm
Опсег на воздушен притисок: 0,4 ~ 0,6 MPa
Брзина на обвивка: 3600 ~ 7200 шишиња / час
Излез на производство: > 99%
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 2 KW
Контрола на брзината: конверзија на фреквенција
Ниво на бучава: < 70 dB
Големина на пакет: 2000х1100х1800 мм
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот автоматски избор на опрема за линеарно опслужување JFX-6.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска линеарна опремена опрема може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Се свртевме кон избор на опрема за капачиња за завртки. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци. Сè беше доставено навреме. Опремата JFX-6 е со висок квалитет и работи без прекини.

Чумаков В.Т., Калуга

Ние користиме слична опрема во редот за пакување спортска исхрана во прав во големи пластични лименки. Специјално испратени во фабриката примероци капаци и лименки за дебагирање. Добивме готов автомобил според нашите барања.

Тит Б. В., Сочи

Машината може да се користи за покривање на пластични шишиња со шипки и ампули со капачиња. Комплетно автоматски процес на работа со контрола на сите нарачки системи. Многу стабилен дизајн.

Гутер В. Н., Град Минск

За време на работата на автоматската машина за хранење и зачувување на шишињата JFX-6, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, требаше да се купи нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Дубовој Г. А., Гродно

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска линеарна опрема за прикривање jfx-6.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: