Се препорачува сигурна услуга

JFX-1 единечна машина за автоматско затворање

7165 година

989441
 • Опрема за автоматско затворање со единечна глава
 • Плукање со шишиња
 • Опрема за автоматско затворање со единечна глава
 • Плукање со шишиња

Популарни пребарувања

54%

Производители на опрема за покривање

31%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

49%

Упатства за поставување на опрема за автоматско покривање

37%

Прилагодување на линијата за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

JFX-1 единечна машина за автоматско затворање

JFX-1 единечна опрема за автоматско покривање се користи во фармацевтската, хемиската, прехранбената и пестицидната индустрија. Овој нов развој е идеален за плутање шишиња (алуминиум, ROPP, навој). Високо квалификуван коефициент на пренесување на капаци и ротирање (запечатување). Плочка за позиционирање за наизменично движење со две ротирачки магнетни глави, погодно е да се смени големината, голем опсег на прилагодување на густината, за да не се оштетат шишињата или капачињата. Бесплатно полнење и движење на шишиња. Брзина на претворање на контрола на фреквенцијата. Компактен дизајн, лесен за ракување и одржување. Континуирано работење, автоматско завршување на производствениот циклус, заштеда на време и добри перформанси. Ги исполнува барањата на JFX.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.870 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: JFX-1 единечна машина за автоматско затворање

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

54%

Производители на опрема за покривање

31%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

49%

Упатства за поставување на опрема за автоматско покривање

37%

Прилагодување на линијата за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО КУТЕРСКО ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за покривање, ние нудиме литература за основите на пакувањето и плутањето. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за покривање.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО СО ОПРЕМА НА КРПО
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за покривање. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски машини за зачувување, ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за покривање во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско затворање со единечна глава JFX-1
Обем на шише: 20 ~ 1000ml
Заглавување глави: една
Дополнително покритие: дијаметар 12 ~ 70 мм
Факултативно покритие ROPP: Дијаметар 16 ~ 36 mm
Брзина на обвивка (шише 40 ml) 1800 ~ 2400 шише / час
Излез на производство: > 99%
Напон: 380V / 220V, 50 Hz
Моќност: 0,8 KW
Ниво на бучава: < 70 dB
Големина на пакет: 2000х1000х1500 мм
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско покривање со една глава JFX-1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско покривање со една глава може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Машината може да се користи за покривање на пластични шишиња со шипки и ампули со капачиња. Комплетно автоматски процес на работа со контрола на сите нарачки системи. Многу стабилен дизајн.

Лук П. Ју, Ростов-на-Дон

Ние користиме слична опрема во редот за пакување спортска исхрана во прав во големи пластични лименки. Специјално испратени во фабриката примероци капаци и лименки за дебагирање. Добивме готов автомобил според нашите барања.

Зеленски К.Т., Град Перм

За време на работата на автоматската машина за хранење и затворање шишиња, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Добринин М., Уфа

Се свртевме кон избор на опрема за капачиња за завртки. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Андорчук В., Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско затворање со една глава jfx-1.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: