Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за затворање DWP-12G

7165 година

989445
 • Опрема за автоматско покривање
 • Шише по опремена опрема
 • Опрема за автоматско покривање
 • Шише по опремена опрема

Популарни пребарувања

54%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

39%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

35%

Производители на опрема за автоматска обвивка

35%

Поставување линија за покривање во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за затворање DWP-12G

Автоматска опрема за обвивка DWP-12G со модерен, пристоен дизајн, лесна за употреба, се користи за плута различни големини на тркалезни, правоаголни и разни други шишиња и контејнери со неправилни форми без потреба да се заменуваат резервни делови. Рамката и каросеријата на машината се изработени од не'рѓосувачки челик SUS 304. Големиот капацитет на нивото на подот на бункерот има доволно капаци за континуирано работење без постојано надополнување. Во исто време, тоа ги зголемува производните капацитети кои далеку ги надминуваат сите други типови машини за заглавување. Три групи на тркала за капаци цврсто и правилно ги заврткаат капачињата. Третата група на тркала за покривање за време на процесот на лизгање ви овозможува да откриете дали капаците се правилно навртки. Машината ќе застане автоматски кога нема контејнери или подвижниот појас е заглавен. Систем за преглед за неправилно откачени шишиња и / или со капаци што недостасуваат фолија. Транспортерот на шишето е опремен со варијатор на брзина. Структурно, овој модел е компатибилен со опрема за опрема за броење, обележување и картонска опрема за да се создаде производна линија. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 24.462 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за затворање DWP-12G

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

54%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

39%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

35%

Производители на опрема за автоматска обвивка

35%

Поставување линија за покривање во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО КУТЕРСКО ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за покривање, ние нудиме литература за основите на пакувањето и плутањето. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за покривање.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО СО ОПШТИНА КРИП
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за покривање. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски машини за зачувување, ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за покривање во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматска обвивка „DWP-12G“
Продуктивност: 110 вртежи во минута
Големина на капа: дијаметар 15-70 mm
Големина на шише: 15-500 ml
Напон: AC220V, еднофазен, 50Hz
Моќност: 0,85 KW
Димензии: 2385x700x1950 mm
Големина на пакување: 2400x800x2000 mm
Тежина: 440 кг (со транспортер)
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско затворање DWP-12G.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско покривање може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Машината може да се користи за покривање на пластични шишиња со шипки и ампули со капачиња. Комплетно автоматски процес на работа со контрола на сите нарачки системи. Многу стабилен дизајн.

Лукина П. Ју, Краснојарск

Ние користиме слична опрема во редот за пакување спортска исхрана во прав во големи пластични лименки. Специјално испратени во фабриката примероци капаци и лименки за дебагирање. Добивме готов автомобил според нашите барања.

Завјалов Р. И, Чита

За време на работата на автоматската машина за хранење и затворање шишиња, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Минаев М., Москва

Се свртевме кон избор на опрема за капачиња за завртки. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Макаров Г. П., Чеlyабинск

Нарачавме опрема за капачирање и навртки. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Усова Екатерина, Калининград

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за прикривање dwp-12g.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: