Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за шишиња со шишиња JFL-12

7158

989350
 • Опрема за автоматско затворање шише
 • Плутано шише со алуминиумско капаче
 • Опрема за автоматско затворање шише
 • Плутано шише со алуминиумско капаче

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за шишиња со шишиња JFL-12

JFL-12 автоматска опрема за ролерирање се користи за запечатување во прав, замрзнати, сушени материи, производи од крв и усни течности со алуминиум или пластични капаци. Машината може да се користи независно или да се вклучи во производната линија со друга опрема. Непречено шрафцигер, добро запечатување, компактна структура, прецизно позиционирање и ниска стапка на одбивање. Опремата може да плута истовремено со пластично и алуминиумско покритие. Опремен со три ротирачки ножеви и ротирачки заптивни глави. Инвертер на фреквенција. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.110 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за шишиња со шишиња JFL-12

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско затворање шише „JFL-12“
Применлив опсег на шишенце: 2 ~ 250 ml
Изведба:
2 ~ 10 ml - 120 шишиња / мин
25 ~ 50 ml - 80 шишиња / мин
50 ~ 100 ml - 60 шишиња / мин
Стапка на автоматско покривање: > 99%
Напон: 380V, 50 Hz
Моќност: 1,1 KW
Ниво на бучава: < 70 dB
Големина на пакет: 1520х900х1400 мм
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за шишиња за плута JFL-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за шишиња за плута може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Машината може да се користи за покривање на пластични шишиња со шипки и ампули со капачиња. Комплетно автоматски процес на работа со контрола на сите нарачки системи. Многу стабилен дизајн.

Шумарецот К. Р., Краснојарск

Ние користиме слична опрема во редот за пакување спортска исхрана во прав во големи пластични лименки. Специјално испратени во фабриката примероци капаци и лименки за дебагирање. Добивме готов автомобил според нашите барања.

Буддов М., град Томск

Се свртевме кон избор на опрема за капачиња за завртки. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци. Сè беше доставено навреме. Опремата JFL-12 е со висок квалитет и работи без прекини.

Тарков С. И, Омск

За време на работата на автоматската машина за хранење и зачувување на шишињата JFL-12, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, требаше да се купи нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Березен В., Градот Гомел

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за затворање шишиња jfl-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: