Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини и опрема за полнење цевки / Распрскувач за маса и маст во цевки ITA-04

Распрскувач за маса и маст во цевки ITA-04

313

920872
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем
 • Рачна работна машина за дозирано полнење на цевки со маст и крем

Популарни пребарувања

25%

Технологии и опрема за производство на пластични цевки

25%

Како да започнете бизнис со алуминиумски цевки?

40%

Реални реклами за дистрибутер за крем

десет%

Упатства за употреба на диспензерот за маст

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини и опрема за полнење цевки / Распрскувач за маса и маст во цевки ITA-04

Распрскувач за маса и маст во цевки ITA-04

Машина за дозирање на таблети за полнење цевки со маст и крем е изработена од челик, алуминиум и тефлон за да се забрза процесот на чистење. Исто така, постои јазол за стегање на крајниот раб на цевката. Продуктивност 500 цевки на час. Се користи за сите стандардни големини на пластични и алуминиумски цевки. Производство Италија. Максимална механизација на упатството. Направено од AISI 304 не'рѓосувачки челик до GMP стандарди.

Ние ви даваме детални упатства за поставување на диспендер за крем и маст. Пред испраќање до клиентот, диспензерот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4500 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Распрскувач за крем и маст ИТА-04

 • Означено како: Алуминиумски цевки Каталог на опрема Пополнување на цевки Опрема од Кина Пластични цевки Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Технологии и опрема за производство на пластични цевки

25%

Како да започнете бизнис со алуминиумски цевки?

40%

Реални реклами за дистрибутер за крем

десет%

Упатства за употреба на диспензерот за маст

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПОПОЛНУВАЕ НА ТЕБЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на крем за распрснување и мази во цевки. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење на цевките.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД НА Алуминиум и пластични цевки.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на дозирање. На барање на клиентот, ќе избереме модел на диспензери за крем и маст, хомогенизатори, опрема за полнење кремови во цевки, опрема за полнење и пакување за полнење цевки.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење цевки и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини за полнење цевки купени во нашата компанија.

Спецификации

Рачна работна машина за полнење цевки со маст и крем "ITA-04"
Материјали: не'рѓосувачки челик
Тип на цевки: Пластика, алуминиум
Продуктивност: 500-600 цевки на час
Тип: клип, систем за рачно дозирање
Капацитет на бункер: 1 литар
Температура на употреба: мин 15 ° C - максимум 30 ° C
Димензии: 300мм x 600ммх 530мм
Тежина: 20 кг
Тежина на испорака: 25 кг

Внимание - Секакви готови цевки можат да се купат од нас.

Ние ги комплетираме упатствата на англиски и италијански јазик.

Совети за нашите клиенти

Машина за полнење на работна површина, висококвалитетна изработка, од италијански производител на фармацевтска опрема. Капацитет од 1 литар е исполнет со крем или маст, положбата на стеблото, која ја формира дозата, е рачно прилагодена. Рачно, со помош на рачката на опремата, дозата на крем се внесува во замената цевка. По рачно полнење на цевката, таа се пренесува на јазолот каде што е стегната работ на цевката. Можно е да се замени насоката на кремот. Можете да го прилагодите протокот во цевките и може да се сервираат во сите други контејнери. Дизајнот на опремата ви овозможува погодно расклопување за чистење и миење.

Прегледи на клиенти (6)

Десктоп машина со високи квалитетни перформанси. Неопходен за многу густи пасти и креми. Клипот турка низ јасна доза што ја прилагодувате.

Карина Генадиевна, Стерлитамак

Италијански квалитет! Пред тоа се користеа неколку кинески автомобили со сличен дизајн. Сите скршија. Ние ја користиме оваа машина секој ден за 8 часа без да престанеме да даваме мази.

Зотов И.Г. Градот Новосибирск

Предностите на оваа машина може да се припишат на прилично мала цена, но има еден значаен минус е волуменот на корпа во 1 литар, што секако е погодно за мали претпријатија, но за поголема, потребен е поголем волумен . Но, ова секако е само мое мислење.

Гавриленко ОлегРегионот на Улјановск

Испораката на мануелна машина за полнење цевки со маст и крем беше малку одложена, но сите други беа среќни. Благодарам.

Светлава Р.Б..Кизил

Купивме опрема за нова гранка на нашето фармаколошко производство. Квалитетот на работата на диспензерот на крем и маст во цевки целосно нè задоволи. Моделот ITA-04 - ги исполнува потребните услови.

Николај Петровски, Инженер, Град Тагил

Се свртевме кон избор на опрема за производство. Соодветна опција беше таблета за ширење крем и маст во цевки ITA-04. Нашата инвестиција се оствари.

Генадиј Ветров, Ростов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  десктоп дистрибутер на крем и маст во цевки ita-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: