Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Машина за полнење и запечатување пластични цевки HX-9

Машина за полнење и запечатување пластични цевки HX-9

342

921172
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб
 • Опрема за полнење на пластични цевки и заптивање на ултразвучно раб

Популарни пребарувања

29%

Полнење на фармацевтски цевки

27%

Запечатување цевки во модерно фармацевтско производство

23%

Активна продажба на пластични цевки, деловни идеи

21%

Купете ефтини алуминиумски цевки во Москва

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Машина за полнење и запечатување пластични цевки HX-9

Машина за полнење и запечатување пластични цевки HX-9

Автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки во фармацевтската, прехранбената и козметичката индустрија. Продуктивност до 20 - 30 цевки во минута. Дијаметарот на користените цевки е 5-50 мм. Максималната висина на цевките е 200 мм. Идеално за пилот производство. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за запечатување цевки. Пред испорака, машините за запечатување на пластични цевки се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 29.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење и запечатување цевки HX-9

 • Означено како: Алуминиумски цевки Дозирање на маст Каталог на опрема Миксер за маст Пополнување на цевки Пластични цевки Производство на маст Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема Пакувања мази

Популарни пребарувања

29%

Полнење на фармацевтски цевки

27%

Запечатување цевки во модерно фармацевтско производство

23%

Активна продажба на пластични цевки, идеи за бизнис

21%

Купете ефтини алуминиумски цевки во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНИЧКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на пластични цевки, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме ултразвучна машина за запечатување пластични цевки за производство на пилотски серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за запечатување цевки може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за шиење пластични цевки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за запечатување цевки е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модел на машина за запечатување цевки, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за полнење и запечатување цевки. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за полнење и запечатување пластични цевки "HX-9"
Продуктивност: 20-30 цевки во минута
Број на ќелии во рингишпил: 10 парчиња
Дијаметри на цевки: од 5 до 50 мм
Тип на цевка: Пластика
Видови на дозирање: А (3-30 ml), Б (6-60 ml), C (10-120 ml), D (25-250 ml), E (50-500 ml)
Максимална висина на цевката: 200 mm
Фреквенција на ултразвук: 20 kHz
Моќност на моторот: 2,0 kW, 220V, 50 Hz
Вкусни димензии: висина 1700 мм, ширина 1370 мм, должина 1650 мм
Тежина: 480 кг
Тежина на испорака: 560 кг

Совети за нашите клиенти

Автоматска машина за полнење на пластични цевки и ултразвучни запечатувачки рабови со креми и мази. Дополнет е со функцијата за ориентација на положбата на цевката според етикетата отпечатена на цевката. Влезениот систем на истекување и број на лотови се применуваат. Исто така, постои механизам за кастрење на работ на цевката. Се користи во производството на козметика, лекови, храна. Клиентот мора да обезбеди големина на цевките. Производителот прави пластични калапи до големината на цевките на клиентот. Дизајнот е ротирачка маса со 10 дупки, во секоја дупка е инсталирана пластична чаша за дијаметар на цевката. Поднесување и пополнување на цевката, ориентирање според ознаката за фотографија, запечатување на рабовите и исфрлување на готовата цевка се врши автоматски. Едноставни и интуитивни поставки за дозирање. Доколку е потребно, можете да нарачате комплети калапи за сите големини на цевки. Работ на цевката е стегната со пневматски погон. Висината на усните се прилагодува на висината на цевката.

Прегледи на клиенти (6)

Целосно автоматска опрема за полнење и запечатување пластични цевки. Хранење, полнење, ориентирање на цевката, запечатување, автоматско туркање на цевката.

Игор, Чеlyабинск

Ние користиме машина за полнење цевки за овој модел во производството на козметика. Ми се допадна системот за ротирање на цевките по ознака со слика. Вишокот на работ на цевката е отсечен од самата машина.

Владимир, Кострома

Препорачуваме MiniPress како сигурна компанија.

Петар, Москва

Влегов во непријатна ситуација, во фабриката не успеа автоматска машина за полнење и запечатување пластични цевки, што значително ја забави работата на целиот тим. Тимот на MiniPress ни помогна да најдеме замена за погрешниот хардвер по пристојна цена.

Александар Рјабовски, Град Екатеринбург

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за запечатување пластични цевки. Пребаруваше на различни страници, но не може да се најде. Контактираше Минипрес. Тие беа во можност да ни помогнат не само во потрагата, туку и во обуките. Ви благодарам многу!

Анатолија, Компанија,ФармаКлан, Томск

Купивме опрема за запечатување пластични цевки. Имаше некои проблеми при стартувањето, но тие брзо се решија. Компанијата е одговорна. Уште ќе соработуваме.

Евгениј Клијушевски, Директор, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење и запечатување пластични цевки hx-9.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: