Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-7

Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-7

340

921158
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки
 • Опрема за полнење и запечатување пластични цевки

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба машини за полнење цевки

25%

Нови начини на пополнување на цевките за производство во Русија

25%

Детален опис на процесот на запечатување на цевката

25%

Купете готов бизнис за производство на пластични цевки

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-7

Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-7

Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки во фармацевтската, прехранбената и козметичката индустрија. Продуктивност до 8 - 15 цевки во минута. Дијаметарот на користените цевки е 5-50 мм. Максималната висина на цевките е 250 мм. Идеално за лаборатории за истражување и пилот-растенија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за запечатување цевки. Пред испорака, машините за запечатување на пластични цевки се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ултразвучна машина за запечатување HX-7

 • Означено како: Алуминиумски цевки Каталог на опрема Пополнување на цевки Пластични цевки Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба машини за полнење цевки

25%

Нови начини на пополнување на цевките за производство во Русија

25%

Детален опис на процесот на запечатување на цевката

25%

Купете готов бизнис за производство на пластични цевки

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНИЧКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на пластични цевки, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме ултразвучна машина за запечатување пластични цевки за производство на пилотски серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за запечатување цевки може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за шиење пластични цевки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за запечатување цевки е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модел на машина за запечатување цевки, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за полнење и запечатување цевки. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Ултразвучна машина за запечатување на пластични цевки „HX-7“
Продуктивност: 8-15 цевки во минута
Дијаметри на цевки: од 5 до 50 мм
Тип на цевка: Пластика
Максимална висина на цевката: 250 мм
Фреквенција на ултразвук: 20 kHz
Моќност на моторот: 1,5 kW, 220V, 50 Hz
Вкусни димензии: висина 850 мм, ширина 600 мм, должина 640 мм
Тежина: 98 кг
Тежина на испорака: 120 кг

Совети за нашите клиенти

Полу-автоматска машина за таблети за ултразвучно запечатување на работ на пластични цевки со креми и мази. Дополнет е со функцијата за ориентација на положбата на цевката според етикетата отпечатена на цевката. Влезениот систем на истекување и број на лотови се применуваат. Исто така, постои механизам за кастрење на работ на цевката. Се користи во производството на козметика, лекови, храна. Клиентот мора да обезбеди големина на цевките. Производителот прави пластични калапи до големината на цевките на клиентот. Една машина користи три заменливи форми по големина на цевката. Доколку е потребно, можете да нарачате комплети калапи за сите големини на цевки. Работ на цевката е стегната со пневматски погон. Висината на усните се прилагодува на висината на цевката.

Прегледи на клиенти (6)

Добар сигурен модел, кој пневматски ги притиска рабовите на цевката многу силно, ова доведува до висококвалитетно запечатување. Многу задоволен од работата.

Владимир Иванович, Тамбов

Купивме ултразвучна машина од овој модел за употреба во работилницата за пакувања мази. Ми се допадна системот за ротирање на цевките по ознака со слика. Вишокот на работ на цевката е отсечен од самата машина.

ЕлизабетаКурск

Ми се допадна работата на специјалист за инсталирање на ултразвучна машина за запечатување пластични цевки. Minipress е секогаш на високо ниво. Повторно се свртуваме.

Филип, Јужно-Сахалинска

Во процесот на заедничка работа, компанијата MiniPress ја потврди својата репутација како сигурен партнер - не само како снабдувач, туку и како компанија со високо квалификувани консултанти и други вработени.

Григориј Ладудко, Оренбург

Задоволни од користење на машина за запечатување пластични цевки. Долго пребарувано на Интернет. Минипрес дојде до спасување. Тие раскажаа, раскажуваа за сè што нè интересира, брзо доставени. Благодарам.

Annaана КрасноваФирмата КИМО ДОО, Тула

Започна производство. Менаџерот помогна при наоѓање на соодветна опрема. Избран е најефтин, но висок квалитет. Имаше проблеми со машината за запечатување за пластични цевки, но сè беше решено брзо и без посебна цена.

КонстантинИнженер, Санкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ултразвучна машина за запечатување пластични цевки hx-7.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: