Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-3

Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-3

340

921154
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки
 • Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки

Популарни пребарувања

40%

Како да се инвестира во производство на пластични цевки?

25%

Купете готов бизнис за производство на алуминиумски цевки

25%

Како да изберете опрема за пополнување на цевката?

десет%

Совети за технологија за запечатување цевки

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување цевки / Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-3

Ултразвучна пластична цевка машина за запечатување HX-3

Полу-автоматска ултразвучна машина за запечатување на рабовите на пластични цевки во фармацевтската, прехранбената и козметичката индустрија. Продуктивност до 8 - 15 цевки во минута. Дијаметарот на користените цевки е 5-50 мм. Максималната висина на цевките е 200 мм. Идеално за лаборатории за истражување и пилот-растенија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за запечатување цевки. Пред испорака, машините за запечатување на пластични цевки се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.200 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ултразвучна машина за запечатување цевки HX-3

 • Означено како: Алуминиумски цевки Каталог на опрема Лабораториска опрема Пополнување на цевки Пластични цевки Машина за полнење цевки Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Како да се инвестира во производство на пластични цевки?

25%

Купете готов бизнис за производство на алуминиумски цевки

25%

Како да изберете опрема за пополнување на цевката?

десет%

Совети за технологија за запечатување цевки

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНИЧКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на пластични цевки, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме ултразвучна машина за запечатување пластични цевки за производство на пилотски серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за запечатување цевки може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за шиење пластични цевки.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за запечатување цевки е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модел на машина за запечатување цевки, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за полнење и запечатување цевки. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Ултразвучна машина за запечатување на пластични цевки „HX-3“
Продуктивност: 8-15 цевки во минута
Дијаметри на цевки: од 5 до 50 мм
Тип на цевка: Пластика
Максимална висина на цевката: 200 mm
Фреквенција на ултразвук: 20 kHz
Моќност на моторот: 2,2 kW, 220V, 50 Hz
Потрошувачка на воздух: 0,6 - 0,8 MPa
Вкусни димензии: висина 560 мм, ширина 537 мм, должина 880 мм
Тежина: 120 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Полу-автоматска машина за таблети за ултразвучно запечатување на работ на пластични цевки со креми и мази. Се користи во производството на козметика, лекови, храна. Клиентот мора да обезбеди големина на цевките. Производителот прави пластични калапи до големината на цевките на клиентот. Една машина користи три заменливи форми по големина на цевката. Доколку е потребно, можете да нарачате комплети калапи за сите големини на цевки. Работ на цевката е стегната со пневматски погон. Висината на усните се прилагодува на висината на цевката.

Прегледи на клиенти (6)

Одличен модел, кој пневматски ги притиска рабовите на цевката многу силно, ова доведува до висококвалитетно запечатување. Направен многу висок квалитет.

Олег ВладимировичТајмен

Ние работиме ултразвучна машина од овој модел за работа во работилницата за полнење крем. Заменливите форми може да се купат во секое време. Ние ги испративме нашите големини на цевките пред да ја набавиме опремата.

Нина НиколаевнаКазан

Добро! Машината за запечатување на ултразвучна пластична цевка работи подобро отколку што се очекуваше.

Петрова Олга, Псков

Пред околу една година, ние купивме ултразвучна машина за запечатување на пластични цевки HX-3. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери. Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Генадиј Орлински, Јакутск

Нарачавме ултразвучна машина за запечатување на пластични цевки. По совет на менаџерот, тие го зедоа овој посебен модел. Многу задоволен од изборот. Брзо испорачано, десно до вратата. Благодарам.

Артјом Семенов, Томск

Итно потребна опрема за запечатување пластични цевки. Бидејќи стариот не беше погоден за цевки со обична големина. Морав да купам нов. Компанијата миниперис се справи со задачата. И го најдов вистинскиот модел. Благодарам.

Алексеј НауменкоИнженер, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ултразвучна машина за запечатување пластични цевки hx-3.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: