Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZ-7

302

920770
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав

Популарни пребарувања

50%

Како да организирате бизнис со таблети?

триесет%

Директна компресија на фармацевтски производи

десет%

Таблетирање во модерно фармацевтско производство

десет%

Опрема за фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZ-7

Модерен модел на компактен ротирачки преса за таблети за пресување таблети со максимален дијаметар од 13 mm со употреба на 7 пара удари. Прес таблетите се направени целосно од не'рѓосувачки челик. Максималната продуктивност на 13.400 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Овој модел на печатот ви овозможува да произведувате класични и овални таблети. Зголемен максимален притисок од 4 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-7

 • Означено како: Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Како да организирате бизнис со таблети?

триесет%

Директна компресија на фармацевтски производи

десет%

Таблетирање во модерно фармацевтско производство

десет%

Опрема за фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки печат модел "RZ-7"
Број на удари: 7 пара
Максимална сила на компресија: 40 KN (4000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 13 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 6 мм
Максимална длабочина на матрицата: 15 мм
Капацитет на печатот на таблетите: 13.400 таблети на час
Електричен мотор: 1,1 kW, 1400 вртежи во минута, 220 V.
Севкупни димензии: 1550mm x 480mm x 650mm
Тежина на печатот на таблети: 260 кг
Тежина на испорака: 340 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротирачкиот печат е компактен и лесен за поставување. Моделот RZ-7 е ротирачки поден печат од рингишпил тип. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Пресот е дизајниран за директно компресија на таблетите. Продуктивност 13400 таблети на час. Овој модел доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресата работи само во автоматски режим. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога ротира роторот на пресата, прашокот се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица.

Прегледи на клиенти (6)

Овој модел го купив во Кина самостојно, испратив искрено ѓубре. Ударите не се црвени топли склопки се лоши. Не работи во маки. Потоа се советуваа со Роман од Минипрес, тој ги советуваше и покажа фотографии и видеа од неговата верзија на сличен печат. Ние купивме точно исто, но од доверлива фабрика - квалитетот е одличен. Сè што работи. Ги решија сите проблеми со нивните таблети.

Ковалев Стас, г.Екатеринбург

Подобро е да купите преса гол - без удари и да нарачувате удари од римски. Тој ни помогна со ударите во форма на пентаграм. Зацврстувањето и целокупниот квалитет се сто пати подобри од кинеската пластилина. Бидете сигурни да ги возите ударите до умирањата со мала брзина. Нека се фаќаат без оптоварување. И самиот модел е компактен, не штракаат. Исто така, ве советувам да го ставите печатот на вибрирачки гумени пори.

Дени, Самара

Не многу задоволен од цената на моделот, можете да најдете поевтини на мрежата, но бидејќи мораше итно да поставите производство, моравте да го купите. Нема поплаки за опремата.

Тимофеев МиронСаранск

Добро! Компактниот ротационен преса за таблети изведува подобро од очекуваното. Функционалност е близу до совршена.

Суханова Г.Л..CJSC Фармацевтско претпријатие ObolinskoyeКраснојарскиот регион

Овој ротационен преса за таблети се покажа како најпријатен однос цена-технологија. карактеристики. Имаме дневно производство од над 500.000 парчиња. апчиња. Овој печат беше наод за нас. Нарачавме уште неколку за производство.

Глафира Петровна, Инженер за процеси, Казан

Нарачате ротирачко преса за таблети. Брзината е клучот за успехот на оваа компанија. Толку брзо, опремата не беше доставена до нашата фабрика. Бевме задоволни. Благодарам!

Науменко Николај, Улјановск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-7.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: