Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZ-5

302

920764
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав
 • Опрема за производство на таблети во прав

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

25%

Каде е профитабилно да се купат ротирачки преси?

триесет%

Како да изберете опрема за притискање?

20%

Совети за технологија за производство на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZ-5

Модерен модел на компактен ротирачки преса за таблети за пресување таблети со максимален дијаметар од 13 mm со употреба на 5 пара удари. Прес таблетите се направени целосно од не'рѓосувачки челик. Максималната продуктивност на 9600 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Овој модел на печатот ви овозможува да произведувате класични и овални таблети. Зголемен максимален притисок од 4 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат РZ-5

 • Означено како: Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

25%

Каде е профитабилно да се купат ротирачки преси?

триесет%

Како да изберете опрема за притискање?

20%

Совети за технологија за производство на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротарен модел за печатот "RZ-5"
Број на удари: 5 пара
Максимална сила на компресија: 40 KN (4000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 13 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 6 мм
Максимална длабочина на матрицата: 15 мм
Капацитет на печатот на таблетите: 9600 таблети на час
Електричен мотор: 1,1 kW, 1400 вртежи во минута, 220 V.
Севкупни димензии: 1550mm x 480mm x 650mm
Тежина на печатот на таблети: 260 кг
Тежина на испорака: 340 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротирачкиот печат е компактен и лесен за поставување. Моделот RZ-5 е ротирачки поден печат од рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротирање од електричен мотор во макара, на оската на која има ротор. Пресот е дизајниран за директно компресија на таблетите. Продуктивност 9600 таблети на час. Овој модел доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресата работи само во автоматски режим. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога ротира роторот на пресата, прашокот се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица.

Прегледи на клиенти (6)

Моделот Tablet Press 6000 започна да работи на работна површина за печатот. Потоа го купивме овој модел на лабораториски ротациони преса. Продуктивноста стана малку поголема, но квалитетот на притискање стабилно се подобри.

Михаил Ремизов, Санкт Петербург

Ве советувам веднаш да купите ротирачки преса со капацитет од 20,000 таблети. 9600 на час е многу мал, барем за сериозно производство на таблети. За парите достоен печат. Побарајте активен фидер за лабави прашоци со опција.

Вјачеслав, Новосибирск

Менаџерот Роман Цибулски детално зборуваше за скоро секоја линија на ротациони преси и помогна да се донесе одлука. Испорачано на објектот во строго договорени услови, откако претходно го повикав и го наведов времето за испорака. Ротираниот преса за таблети РЗ-5 е отворен веќе 6-ти и 0-ти месец, сè уште нема коментари.

Тихонов А.Yu.Заменик раководител за набавки Група на компании „ПоларБио“Калининград

Јас веќе трет пат ги користам услугите на MiniPress, односот на консултантот е секогаш задоволен. Овој пат купив ротирачки преса за таблети, за претпријатието, задоволен сум од сè.

Микеев РостиславРегион Тула

Многу компактен и продуктивен модел на ротирачки преса за таблети. Задоволни од опремата и соработката со Минипрес.

Georgeорџ Николски, Директор, Москва

Баравме модел за печат, со не многу висока продуктивност, за нашата работилница за производство на витамини. Се решивме на овој модел на ротирачки преса за таблети.

Екатерина Стрижалскаја, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: