Се препорачува сигурна услуга

303

920857
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

триесет%

Сведоштва од вистински луѓе за работата на печатот

триесет%

Прегледи од сопствениците на ротирачки печат

триесет%

Каде е профитабилно да се купи таблетпрес?

десет%

Производители и купувачи на опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Компактно ротационо притискање на таблети за притискање на таблети цилиндрично до 13 mm и овално до 14 mm со употреба на 10 пара удари. Пресадот за таблети е изработен од не'рѓосувачки челик. Во согласност со ГМП. Максимална продуктивност 28.800 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Зголемен максимален притисок од 5 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-12A

 • Означено како: Испорака од Кина Каталог на опрема Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Сведоштва од вистински луѓе за работата на печатот

триесет%

Прегледи од сопствениците на ротирачки печат

триесет%

Каде е профитабилно да се купи таблетпрес?

десет%

Производители и купувачи на опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет модел на печатот "RZ-12A"
Број на алатка за печат: 12 пара
Максимална сила на компресија: 50KN (5000 кг / см2)
Максимален дијаметар на таблети: 13 mm (овално до 14 mm)
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 0-30 rpm
Продуктивност: 28800 таблети на час
Електричен мотор - 2,2 kW, 1440 врт / мин, 220V или 380V, 50Hz
Севкупни димензии: 600мм х 960мм х 1320мм
Тежина: 300 кг (со пакување 380 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротирачкиот печат е компактен и лесен за поставување. Моделот RZ-12A е ротирачки поден печат од рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротирање од електричен мотор во макара, на оската на која има ротор. Пресот е дизајниран за директно компресија на таблетите. Продуктивност 28800 таблети на час. Овој модел доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 14 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресата работи само во автоматски режим. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога ротира роторот на пресата, прашокот се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Погодно е за директно компресирање на зрнеста маса на таблети. Имајќи ја предвид испораката до Перм, тие чекаа од моментот на плаќање 1,5 месеци.

Александар, Перм

Единствената предност е малата тежина. Остатокот, како и другите кинески ефтини преси.

Долгополов Макс, Русија

Како што споменавме погоре, главната предност на овој печат е неговата мала тежина, што е многу погодно ако мора често да ја менувате локацијата на печатот.

Панов ПавелТамбов

Навистина ми се допадна работата на менаџер и специјалист за инсталирање на ротирачки преса за таблети. Повторно се свртуваме.

Олга ПетроваЧита

Добри перформанси со овој ротационен печат. Советувам.

Питер Николаевич Разумовски, Инженер, Тамбов

Имаше проблеми при испорака на ротационата преса за таблети. Компанијата беше во можност да реши сè брзо. Задоволни сме од опремата.

Анатолиј Красовски, ДОО „Натафармск“, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-12a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: