Се препорачува сигурна услуга

303

920775
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

45%

Прилагодување на ротирачки преса во производството

15%

Препарати за фармацевтски таблети

25%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

15%

Период на гаранција за таблет машината

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Компактно ротационо притискање на таблети за притискање на таблети цилиндрично до 16 mm и овално до 20 mm, со употреба на 10 пара удари. Пресадот за таблети е изработен од не'рѓосувачки челик. Во согласност со ГМП. Максималниот капацитет е 18,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Зголемен максимален притисок од 4 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-10B

 • Означено како: Лабораториска опрема Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Прилагодување на ротирачки преса во производството

15%

Препарати за фармацевтски таблети

25%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

15%

Период на гаранција за таблет машината

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZ-10B"
Број на алатка за печат: 10 пара
Максимална сила на компресија: 40KN (4000 kg / cm2)
Максимален дијаметар на таблети: 16 mm (овално до 20 mm)
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 0-32 врт / мин
Продуктивност: 18,000 таблети на час
Електричен мотор - 1,5 kW, 1440 вртежи во минута, 220V или 380V, 50Hz
Севкупни димензии: 600мм х 960мм х 1320мм
Тежина: 260 кг
Тежина на испорака: 330 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротирачкиот печат е компактен и лесен за поставување. Моделот RZ-10B е ротирачки поден печат од рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротирање од електричен мотор во макара, на оската на која има ротор. Пресот е дизајниран за директно компресија на таблетите. Продуктивноста е 18000 таблети на час. Овој модел доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 20 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресата работи само во автоматски режим. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога ротира роторот на пресата, прашокот се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Овој модел беше избран заради големата големина на овални таблети до 20 мм. Притискање третмани за кучиња.

Марина Николаевна Колосовиќ, Град Караганда

Не без дизајн недостатоци, ве советувам да земете поскапи модели со маргина на безбедност и перформанси.

Иван, Калининград

Тие планираа да набават ротирачки преса за таблети и направија нарачка во оваа компанија.
Комплетна страница, технологија. поддршка.
Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се јавил однапред, им понудил информации за испорака, веднаш разјаснил сè што пречи.

Медведев К.С..Курск

Нема поплаки за набавка на ротационен печат RZ-10B, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Сазанова Мартаград Магадан

Веќе подолго време соработуваме со оваа компанија. Затоа, не беше прашањето со кого да соработуваме. Веднаш се сврте по распаѓањето на пресата за таблетите. И таблет-печатот ни беше доставена во блиска иднина. Ви благодарам.

Николај Маратович, Инженер, Томск

Нарачавме ротирачки преса за таблети. Имаше проблеми со инсталацијата. Но, сè беше брзо решено, и сега сè работи непречено.

Игнатович Игнат Валеревич, Батајск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационо преса за таблети rz-10b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: