Се препорачува сигурна услуга

303

920772
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис за производство на цилиндрични таблети?

25%

Активна продажба на овални апчиња, деловни идеи

25%

Купете ефтини хемисферични таблети во Москва

25%

Како да се инвестира во производство на квадратни таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Компактно ротационо притискање на таблети за притискање на таблети цилиндрично до 13 mm и овално до 14 mm со употреба на 10 пара удари. Пресадот за таблети е изработен од не'рѓосувачки челик. Во согласност со ГМП. Максимална продуктивност на 19.200 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Зголемен максимален притисок од 4 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-10A

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис за производство на цилиндрични таблети?

25%

Активна продажба на овални апчиња, деловни идеи

25%

Купете ефтини хемисферични таблети во Москва

25%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на квадратни таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Модел за печатување на ротациони таблети "RZ-10A"
Број на алатка за печат: 10 пара
Максимална сила на компресија: 40KN (4000 kg / cm2)
Максимален дијаметар на таблети: 13 mm (сферичен до 14 mm)
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 0-32 врт / мин
Продуктивност: 19.200 таблети на час
Електричен мотор - 1,5 kW, 1440 вртежи во минута, 220V или 380V, 50Hz
Вкусни димензии: 600мм х 960мм х 1150мм
Тежина: 260 кг (со пакување 300 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротирачкиот печат е компактен и лесен за поставување. Моделот RZ-10A е ротирачки поден печат од рингишпил тип. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротирање од електричен мотор во макара, на оската на која има ротор. Пресот е дизајниран за директно компресија на таблетите. Продуктивност 19.200 таблети на час. Овој модел доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресата работи само во автоматски режим. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога ротира роторот на пресата, прашокот се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Погодно е за директно компресирање на зрнеста маса на таблети. Имајќи ја предвид испораката до Перм, тие чекаа од моментот на плаќање 1,5 месеци.

Александар, Перм

Единствената предност е малата тежина. Остатокот, како и другите кинески ефтини преси.

Долгополов Макс, Русија

Стариот печат работеше премногу бавно за брзо растечко претпријатие, поради што беше неопходно да се замени со нов ротационен преса за таблети, купена од оваа компанија. Навистина ми се допадна услугата на компанијата. Мислам дека во иднина ќе соработувам со нив.

Герасимов N. Д..Дагестан

Не можевме да решиме помеѓу купување ротирачки преса за таблети RZ-10A и RZ-10B, контактиравме со консултантот на MiniPress, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што се сместивме на RZ-10A.

Маслова М.М.., CJSC Firn FОмск

Постапката за избор беше тешка, но вредеше. Менаџерот на компанијата се фокусираше на секој модел што нè интересира. Го избравме рж-10а ротациониот модел за печат. Што совршено ни одговараше.

Регрутира Анатолиј, Бариш

Ротационата преса за таблети беше доставена долго време. Но, квалитетот на опремата компензира за сè. Благодарам.

Леонид Горцев, Томск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-10a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: