Се препорачува сигурна услуга

304

920784
 • Прес за ротациони таблети
 • Прес за ротациони таблети

Популарни пребарувања

25%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

25%

Детален опис на процесот на притискање

25%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

25%

Пронајдете упатства за брикетирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Ротационо автоматско притискање на таблети со функција пред притискање за производство на таблети со дијаметар до 22 мм. Инсталирани 8 пара алатки за печат. Вртливата таблета е направена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност на 14400 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 6 тони. Прелиминарна сила на притисок од 1 тон. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZS-8

 • Означено како: Каталог на опрема Лабораториски печат Опрема од Кина Притискање Притиснете го ротациониот таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

25%

Детален опис на процесот на притискање

25%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

25%

Пронајдете упатства за брикетирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZS-8"
Број на алатка за печат: 8 пара
Главно притискање: 60KN (6000 кг / см2)
Пред-притискање: 10KN (1000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 22 мм
Длабочина на полнење во прав во матрицата: 18 мм
Максимална висина на таблетот: 7 мм
Вид на алатка за печат: Д
Прилагодлива брзина на роторот: 15-30 rpm
Продуктивност: 7200-14400 таблети на час
Електричен мотор: 2,2 kW, 1440 вртежи во минута / мин, 380V
Димензии: 747мм х 800мм х 1628мм
Тежина: 550 кг (со пакување 680 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компаниите кои имаат намера да користат ротирачки преса за таблети за производство на серија таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротари преса за таблети од наједноставниот дизајн и конструкција, лесен за ракување. Моделот RZS-8 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Перформансите се прилагодливи, со максимум 14400 таблети на час. Брзината на притискање е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 22 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Таблетите со таблети со голем дијаметар не прават повеќе од 10,000 таблети на час. Со мали дијаметри, носиме до 14.000 таблети на час.

Краснов Антон, Владивосток

Ние го користиме овој модел веќе петта година во нашето производство. Ние правиме овални таблети со големина 9x18 mm. Притиснете ја алатката и умира со копчиња за фиксирање на положбата.

Јаковлева Т.В., Москва

Нашата компанија имаше проблем со испорака на ротирачката автоматска опрема за печатување таблети на претпријатието. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Осипова Ана, Нобело биоокараМосковски регион

При избор на опрема за притискање на таблети. Таблетата RZS-8 се покажа како вистинската опција за нас. Благодарам за помошта!

Самоилова В.Б..Грозни

Ротационата преса за таблети од моделот RZS-24 не е во ред. Беше решено да се набави нов модел RZS-8. Немаше проблеми при стартување.

Петровски Е.К., Инженер, Батајск

Стариот ротационен преса за таблети не е во ред. Решивме да нарачаме нова. Тој се определи за Минипрес. Немаше проблеми со породувањето. Пресот работи без проблеми.

Александар, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети rzs-8.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: