Се препорачува сигурна услуга

Прес Ротари таблета RZS-24

304

920870
 • Прес за ротациони таблети
 • Прес за ротациони таблети

Популарни пребарувања

50%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

20%

Производители и купувачи на таблет машини

20%

Поставување таблет преса во производство

десет%

Таблети преса за производство на фармацевтски производи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес Ротари таблета RZS-24

Ротационо автоматско притискање на таблети со функција пред притискање за производство на таблети со дијаметар до 13 mm. Инсталирани 24 пара алатки за печат. Вртливата таблета е направена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност од 43.200 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 6 тони. Прелиминарна сила на притисок од 1 тон. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZS-24

 • Означено како: Квалитет на таблета Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

20%

Производители и купувачи на таблет машини

20%

Поставување таблет преса во производство

десет%

Таблети преса за производство на фармацевтски производи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZS-24"
Број на алатка за печат: 16 пара
Главно притискање: 60KN (6000 кг / см2)
Пред-притискање: 10KN (1000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 13 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Тип на алатки: ББ
Прилагодлива брзина на роторот: 15-30 rpm
Продуктивност: 21600-43200 таблети на час
Електричен мотор: 2,2 kW, 1440 вртежи во минута / мин, 380V
Димензии: 747мм х 800мм х 1628мм
Тежина: 550 кг (со пакување 680 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компаниите кои имаат намера да користат ротациони преса за таблети за производство на серија таблети, како средство за производство во прав за таблети. Ротари преса за таблети од наједноставниот дизајн и конструкција, лесен за ракување. Моделот RZS-24 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Перформансите се прилагодливи, со максимум 43.200 таблети за еден час. Брзината на притискање е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Го добив овој ротирачки модел за печат. Добро работи само со зрнеста маса на таблети, составот на прав во прав не се прелива добро.

Грановски Илја, Казан

Предноста на овој модел во пред-притискање. Севкупни димензии и мала тежина, а во исто време продуктивноста е повеќе од 40 000 таблети на час.

Сергеј, Москва

Го вклучив изборот на опрема за прелиминарно притискање, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената е многу пониска од ротирачката автоматска таблета за печатење од онаа на конкурентите.

Гушев А.Б..Калининград

Ја избрав таблетата за долго време, не можевме да се решиме за моделот. Го повикавме MiniPress, менаџерот Роман Цибулски детално зборуваше за разликите помеѓу различните модели, ги објасни сите добрите и лошите страни и, користејќи ги неговите совети, нарачавме рачен автоматски преса за таблети. Опремата е донесена во одредено време.
Сè што работи, многу задоволен.

Евдокимова Ана, CJSC Мил-синтезаград Магадан

За производство, потребна беше ротирачка таблета. RZS-24 работи совршено за спецификите на нашето производство.Имаше мали проблеми што се појавија при стартување, но што е најважно, нашите инженери беа во можност да ги поправат.

Александра Евгениевна, Инженер, Можаиск

Нашата компанија произведува витамини за деца. Поради проширувањето на работилницата за производство на таблети, ни требаше ротирачки преса за таблети. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Во принцип, многу ми е драго што се обратив кон оваа компанија.

Николај Раутовски, ДОО НиксоФармавит, Барнаул

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: