Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZK-25

305

920882
 • Притиснете за автоматско производство на таблети во прав
 • Притиснете за автоматско производство на таблети во прав

Популарни пребарувања

40%

Како да организирате бизнис со притискање сол?

40%

Погледнете висококвалитетно видео за таблети со сол

десет%

Купете ефтини таблети сол во Москва

десет%

Како да се инвестира во производство на таблети со сол?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZK-25

Автоматско вртење на таблети за таблети за пресување таблети со дијаметар до 25 мм за сол. Инсталирани се 25 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимален капацитет 60,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 12 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43,000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротарен печат "РЗК-25"

 • Означено како: Каталог на опрема Опрема од Кина Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Апчиња Прес-таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Како да организирате бизнис со притискање сол?

40%

Погледнете висококвалитетно видео за таблети со сол

десет%

Купете ефтини таблети сол во Москва

десет%

Како да се инвестира во производство на таблети со сол?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Модел за печатување на ротациони таблети "RZK-25"
Број на алатка за печат: 25 пара
Главно притискање: 120KN (12000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 25 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 25 мм
Максимална висина на таблетот: 14-15 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 20 вртежи во минута
Продуктивност: 60,000 таблети на час
Електричен мотор: 4 kW, 980 вртежи во минута; 380V
Севкупни димензии: 1200мм x 1200ммх 1800мм
Тежина: 2600 кг (со пакување 3000 кг)

Совети за нашите клиенти

Ротирачки таблет со голема брзина за производство на таблети со сол. Моделот RZK-25 е автоматско ротирачко преса од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од сол. Перформансите се прилагодливи, со максимална стапка од 60,000 таблети за 1 час. Овој ротационен модел за притискање усвојува целосно затворен простор во изолиран простор. Чистотата на готовите таблети е обезбедена без создавање на вкрстена контаминација однадвор. Компресија одделот е целосно изработен од не'рѓосувачки челик, во согласност со барањата на GMP, за производство на лекови. Хром челична роторна површина за да се избегне абење. Контролата на брзината и перформансите се контролираат од конверторот на фреквенција. Моторот е поврзан со плочата за да избегне вибрации и тресење за време на работата. Уред за заштита од преоптоварување е присутен во машината со цел да се избегне оштетување од удари и апарати, кога се појавува преоптоварување, машината автоматски застанува. Менувачот на менувачот на машината усвојува целосно затворен масла за подмачкување со долг работен век за да се спречи взаемно загадување. Сите контролори и уреди се наоѓаат одделно од машината, за едноставност во работењето, машините во серија имаат заштитни за скршени горни удари. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 12 до 25 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Ние компресираме таблети од три слоја на различни прав. Ние детергент и детергент за таблети во таблети квадратни и правоаголни.

 Степан Козак, Уфа

Баравме сила од 15 тони долго време, за автоматска верзија на пресување во прав. Можете да решите скоро секој проблем во производството на таблети на таков ротирачки преса.

Ирина Василиевна, Москва

Ротираниот модел на печатни таблети се докажа во нашето производство, со силата на притисок од 120KN (12000 кг / см2), тој стана неопходна опрема во нашата работа. После дефектот, повторно се свртевме кон MiniPress за да набавиме друг автомобил.

Кралска илја, CJSC Ecopolas ChemСанкт Петербург

После купувањето на ротационата преса за таблети, се појавија некои потешкотии во користењето, но по компетентна консултација со вработените во MiniPress, сфативме дека.

СергејТвер

Веќе долго време произведуваме таблети со сол. Стариот таблет преса се скрши. Нарачана Имаше нијанси при стартување, но во моментот совршено ги извршува своите функции.

Николај Игоревич, Тула

Ротационата преса за таблети ги извршува своите функции 100%. Инженерите веруваат дека ова е најдобриот преса за таблети во нивна линија. Minipress, исто така, совршено се справува со своите должности.

Руслан Галиев, Технолог, Град Екатеринбург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rzk-25.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: