Се препорачува сигурна услуга

303

920780
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

35%

Пронајдете попуст фармацевтска опрема за продажба

35%

Тековни соопштенија за продажба на ротари во печатот

15%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

15%

Како да изберете опрема за таблетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Индустриски преса за таблети од ротација, за производство на таблети до дијаметар до 22 mm. Инсталирани 8 пара алатки за печат. Вртливата таблета е направена од не'рѓосувачки челик. Во согласност со ГМП. Максимална продуктивност на 3600-8400 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Притискачка сила од 6 тони, пред притискање од 1 тон.

Погодно е за производство на таблети со логоа. Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-8D

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Пронајдете попуст фармацевтска опрема за продажба

35%

Тековни соопштенија за продажба на ротари во печатот

15%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

15%

Како да изберете опрема за таблетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZ-8D"
Број на алатка за печат: 8 пара
Главната сила на компресија: 60KN (6000 kg / cm2)
Пред-притискање: 10KN (1000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 22 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 20 мм
Максимална висина на таблетот: 8 mm
Прилагодлива брзина на роторот: 8-20 rpm
Продуктивност: 3600-8400 таблети на час
Електричен мотор - 2,2 kW, 1440 вртежи во минута / мин, 220V или 380V / 50W / Hz
Севкупни димензии: 710mm x 700mm x 1680mm
Тежина: 400 кг (со пакување 480 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротационата преса за таблети е компактна големина и лесна за поставување. Моделот RZ-8D е фармацевтски ротирачки преса од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротари преса таблети е наменета за притискање на таблети од подготвената маса на таблети. Продуктивноста е регулирана од 3600 до 8400 таблети на час, колку е поголем дијаметарот на таблетите, толку е помала брзината на притискање. Завршивме со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 22 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Овој модел на печат го купивме во 2008 година. Лансирани на руски удари, сè работи. 380 V поголема моќност.

Николај, Кострома

На голем дијаметар, повеќе од 6.000 таблети на час е тешко да се постигне. И на мали таблети, дава 8000 таблети на час.

Јарослав Зубков, Москва

Набавивме следнава опрема - ротирачки таблет-модел за фармацевтско производство. Опремата работи ефикасно и стабилно.

Словенски Г.С.., CJSC RFKGРегионот на Липецк

Се обидовме да пронајдеме индустриски таблет-преса со сила на компресија поголема од 50KH, отидовме на веб-страницата на minipress и го најдовме она што ни треба - ротациониот модел на таблети „RZ-8D“.

Лазарев ОнисимГрад Краснодар

Веб-страницата има огромен број преси за таблети. Долго време не можевме да избереме преса за нашето производство. Ориентирани по количина, бидејќи не ни требаа повеќе од 4000 на час. Менаџерот веднаш ги испрати сите документи. Испорача сè навреме.

В Valentубените, Директор, Пенза

Баравме нова опрема за производство на витамин. Соочени со тешкотијата при изборот на печатот. Но, добар опис и надлежен менаџер помогнаа многу со ова. Имаше некои одложувања во испораката, но не и вина на компанијата. Во принцип, сè е добро.

Виктор Рудковски , Рјазан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационо преса за таблети rz-8d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: