Се препорачува сигурна услуга

Прес Ротари таблета RZ-19B

304

920853
 • Механичка таблета за производство на таблети
 • Механичка таблета за производство на таблети

Популарни пребарувања

35%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

15%

Производители и купувачи на преси за таблети

35%

Поставување таблет преса во производство

15%

Фармацевтски ротирачки печат

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес Ротари таблета RZ-19B

Автоматско притискање на таблети со ротирачки тип за производство на таблети со дијаметар до 40 mm. Инсталирани се 19 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 22.500 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Силата на притискање е 10 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 32.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-19B

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Прес таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

15%

Производители и купувачи на преси за таблети

35%

Поставување таблет преса во производство

15%

Фармацевтски ротирачки печат

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZ-19B"
Број на алатка за печат: 19 пара
Сила на притисок: 100KN (10000 кг / см2)
Максимален дијаметар на таблети: 40 мм
Длабочина на полнење во прав во матрицата: 40 мм
Максимална висина на таблетот: 15 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 6-20 rpm
Продуктивност: 22500 таблети на час
Електричен мотор: 3 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 1100mm x 1250mm x 1870mm
Тежина: 1280 кг (со пакување 1380 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компании кои имаат намера да користат автоматски ротирачки преса за притискање на серии на таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети од наједноставниот дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZ-19B е автоматски ротирачки преса од типот рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Перформансите се прилагодливи, со максимум 22.500 таблети за еден час. Брзината на притискање е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 15 до 40 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Сè ни одговара. Притискањето на таблетите е стабилно, квалитетот е пристоен, поставките се лесни.

Кулагин Михаил , Регион Волгоград

Дизајнот е секако застарен, не'рѓосувачки челик на минимум. За цели на храна не препорачувам. На неа правиме таблети сол.

Смолски И.Г.., Тула

Нашата компанија имаше проблем со испорака на таблет-преса до претпријатието. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Орлов Виктор, Виш специјалист за набавки ВоронежРегионот на Липецк

Набавивме автоматско преса за таблети во компанијата, а во прво време не можевме да ја разбереме технологијата на производство, по што се обративме кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија.

Ренат, Минск

Долго време баравме ротирачки преса за таблети погоден за нашето производство. Minipress помогна при пребарувањето. Брзо доставено. Благодарам!

Анастасија Егорова, Саратов

Тие избраа ротирачки преса за таблети. Ги исполнува нашите барања. Висококвалитетно собрание.

Пјотр Сановски, Инженер, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-19b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: