Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZ-17

385

921601
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет

Популарни пребарувања

25%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

25%

Како да изберете опрема за пресување во прав?

25%

Пронајдете продажба на опрема за таблети со попуст

25%

Совети за технологија за производство на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZ-17

Ротари преса за таблети за производство на таблети со дијаметар до 20 mm. Инсталирани 17 пара алатки за печат. Вртливата таблета е направена од не'рѓосувачки челик. Тежина 1000 кг. Сообразно со барањата за ГМП. Максимална продуктивност 30.600 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Силата на притискање е 6 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Прес таблет RZ-17

 • Означено како: Опрема од Кина Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

25%

Како да изберете опрема за пресување во прав?

25%

Пронајдете продажба на опрема за таблети со попуст

25%

Совети за технологија за производство на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Модел за печатување на ротациони таблети "RZ-17"
Број на алатка за печат: 17 пара
Главната сила на компресија: 60KN (6000 kg / cm2)
Пред-притискање: не
Максималниот дијаметар на таблетите: 20 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 30 вртежи во минута
Продуктивност: 30.600 таблети на час
Електричен мотор: 3 kW, 940 вртежи во минута; 380V
Вкусни димензии: 890мм × 620мм × 1500мм
Тежина: 1000 кг (со пакување 1100 кг)

Совети за нашите клиенти

Автоматска таблета машина за притискање на прав и мешавини на таблети во сериски серии на таблети. Ротационата преса за таблети е лесна за поставување. Моделот RZ-17 е ротирачки преса од типот на рингишпил. Принципот на работа на пресата е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Продуктивноста е регулирана до 30600 таблети на час, колку е поголем дијаметарот на таблетите, толку е помала брзината на притискање. Завршивме со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 20 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Одлично ротирачко преса, обложено со не'рѓосувачки челик и пластика. Во комплетот беа вклучени кинески удари, ги заменивме со алатка за печат, направена во Русија. Квалитетот на готовите таблети во голема мера зависи од квалитетот на алатката за печат.

Дени, Волгоград

Мала големина, печатот произведува 30,000 таблети на час. Препорачуваме да нарачате активен фидер доколку вашиот прав има слаба проточност.

Константин Егоров, Москва

Стариот таблет преса работеше премногу бавно за брзо растечко претпријатие, поради што беше неопходно да се замени со нов печат купен од оваа компанија. Навистина ми се допадна услугата на компанијата. Мислам дека во иднина ќе соработувам со нив.

Евгениј Максимович, Калуга

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас 2-ти пат користам услуги на MiniPress, а услугата само се подобрува. Овој пат купив ротирачки преса за таблети, за претпријатието, задоволен сум од сè.

Анатолиј Касаткин, Краснојарск

Купивме опрема за производство. Не беа откриени недостатоци при работа со ротационен преса за таблети. Ви благодариме за квалитетна опрема.

Вероника Крутова, Саратов

Баравме Интернет за опрема за производство на таблети. Ротираниот модел на печатни таблети RZ-17 е достојна опција за нашите потреби. Брз испорака.

Евгенија Московска, ДОО МНПК Биотикфарм, Велики Тагил

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-17.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: