Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZ-15N

304

920792
 • Опрема за таблети во прав
 • Опрема за таблети во прав

Популарни пребарувања

20%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Како да изберете опрема за притискање на таблети?

20%

Прилагодување на опрема за таблети во производството

триесет%

Совети за технологија за производство на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZ-15N

Ротирач на таблети за притискање на таблети со дијаметар до 25 мм. Инсталирани се 15 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 27,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 6 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-15N

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

20%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Како да изберете опрема за притискање на таблети?

20%

Прилагодување на опрема за таблети во производството

триесет%

Совети за технологија за производство на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет модел на печатот "RZ-15N"
Број на алатка за печат: 15 пара
Главно притискање: 60KN (6000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 25 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 20-30 rpm
Продуктивност: 27,000 таблети на час
Електричен мотор: 3 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 800мм 750мм х 1600мм
Тежина: 560 кг (со пакување 680 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компаниите кои имаат намера да користат ротирачки преса за таблети за производство на серија таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети е со едноставен дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZ-15N е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за притискање на таблети од зрнеста маса во прав. Перформансите се прилагодливи, со максимум 27,000 таблети за 1 час. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 25 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

 

Прегледи на клиенти (6)

Кога таблетирате со таблети со дијаметар од 25 мм, треба внимателно да ја следите длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел, длабочината на матрицата е 15 мм.

Руслан , Санкт Петербург

Ние работевме на овој модел веќе три години во нашето производство. Процесот на притискање се одвива во режим на работа, готови таблети ни одговараат.

Светлана Владимировна , Москва

Во 2017 година, од компанијата купивме ротирачки печат, кој потоа беше пуштен во употреба. Опрема во однос на дизајнот, функционалноста и ефикасноста на високо ниво. Укажано со едноставно одржување и визуелно пријатен дизајн. Користејќи го, добиваме производи со потребниот квалитет. Ротирачкиот печат ги исполнува сите барања за безбедно и сигурно работење. Ние сме многу задоволни од опремата и досега не се појавија недостатоци за време на неговото работење.

Гришин М.О.., Менаџер за производство КПД корпорација Олифин Стар,  Велики Устиг

Сакам да кажам дека опремата што ја обезбедовте во овој процес се покажа како сигурна и лесна за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Со оглед на сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да набавиме друг преса за таблети од вас.

ЗАО ЕволирМурманск

Многу практичен и лесен за употреба ротационо преса за таблети. Areе нарачаме повеќе. Minipress има добро координиран тим за работа. Благодарам.

ПотапГлавен инженер на компанијата ДОО „УнофармСа“Биг Камен

Баравме ротирачки преса со производство во минута од најмалку 20,000. Овој модел беше многу задоволен. Ја испорача навреме. Имаше минимум загуби во производството.

Анастасија, Комерцијален директор, Таганог

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-15n.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: