Се препорачува сигурна услуга

Прес Ротари таблета RZ-15B

303

920819
 • Автоматско вртење на таблети за таблети
 • Автоматско вртење на таблети за таблети

Популарни пребарувања

35%

Купете ефтини апчиња во Москва

триесет%

Тековни соопштенија за продажба на ротари во печатот

триесет%

Каде е профитабилно да се купи преса за таблети?

пет%

Сведоштва од сопствениците на tabletpress

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес Ротари таблета RZ-15B

Автоматско ротационо преса за таблети за производство на таблети со дијаметар до 50 мм. Инсталирани се 15 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 9000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Силата на притискање е 12 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-15B

 • Означено како: Каталог на опрема Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Купете ефтини апчиња во Москва

триесет%

Тековни соопштенија за продажба на ротари во печатот

триесет%

Каде е профитабилно да се купи преса за таблети?

пет%

Сведоштва од сопствениците на tabletpress

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZ-15B"
Број на алатка за печат: 15 пара
Сила на притисок: 120KN (12000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 50 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 30 мм
Максимална висина на таблетот: 15 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 10 вртежи во минута
Продуктивност: 9000 таблети на час
Електричен мотор: 4 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 1100mm x 1250mm x 1870mm
Тежина: 1900 кг (со пакување 2100 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компании кои имаат намера да користат автоматски ротирачки преса за притискање на серии на таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети од наједноставниот дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZ-15B е автоматско ротирачко преса од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Перформансите се прилагодливи, со максимум 9,000 таблети на час. Брзината на притискање е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 15 до 50 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Уникатен модел. Преси таблети со дијаметар од 50 mm. Изборот на такви модели на ротациони преси за таблети е многу ограничен.

Андреј Заголевски, Санкт Петербург

12 тони сила во механички преса. Продуктивноста е мала, само 9000 таблети на час, но нема подобар начин.

Савелиев А.Ф.., Москва

За време на работата на преса таблетите, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе мораше да купи нов печат. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Мајаковски ИванЈошкар-Ола

За барања од датумот на пуштање во работа, опремата функционира успешно, што е индикатор за голема сигурност на оваа опрема

ГригоријБелев

Огромен избор на преси за таблети во каталогот не може да се радува. Менаџерот помогна да се избере според нашите специфики. Компанијата минијапрес е тим од професионалци кои секогаш се подготвени да помогнат.

Анастасија, Тамбов

Застанавме на овој модел. Овој ротационен преса за таблети совршено одговара на спецификите на нашето производство.

Ренат Гулјаев, Директор, Кабаровск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-15b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: