Се препорачува сигурна услуга

Прес Ротари таблета RZ-11B

303

920859
 • Механичка таблета за производство на таблети
 • Механичка таблета за производство на таблети

Популарни пребарувања

40%

Осврти од вистински луѓе за работата на ротациониот печат

десет%

Тековни реклами за печат таблети

25%

Гледајте висококвалитетно видео за производство на таблети

25%

Прилагодување на фармацевтската опрема во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес Ротари таблета RZ-11B

Автоматско ротационо преса за таблети за производство на таблети со дијаметар до 50 мм. Инсталирани 11 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 13,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Силата на притискање е 10 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-11B

 • Означено како: Каталог на опрема Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Осврти од вистински луѓе за работата на ротациониот печат

десет%

Тековни реклами за печат таблети

25%

Гледајте висококвалитетно видео за производство на таблети

25%

Прилагодување на фармацевтската опрема во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZ-11B"
Број на алатка за печат: 11 пара
Сила на притисок: 100KN (10000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 50 мм
Длабочина на полнење во прав во матрицата: 40 мм
Максимална висина на таблетот: 15 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 6-20 rpm
Продуктивност: 13,000 таблети на час
Електричен мотор: 3 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 1100mm x 1250mm x 1870mm
Тежина: 1280 кг (со пакување 1380 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за компании кои имаат намера да користат автоматски ротирачки преса за притискање на серии на таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети од наједноставниот дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZ-11B е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротирачкото преса за таблети е дизајнирано да ги компресира таблетите од подготвената маса на таблети. Перформансите се прилагодливи, со максимум 13,000 таблети на час. Брзината на притискање е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 15 до 50 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

По нејзината цена, најдобра опција за пресување на прав во трајни таблети. Дизајнот не е модерен, но што е најважно - сè работи.

Станислав, Калининград

10 тони дава во максимален режим. Препорачувам да не го присилувате, користете максимум 70% од можноста за пресврт на таблети за таблети.

Коваленко И.И.., Краснојарск

Изненаден од присуството на страницата на печатот за таблети RZ-11B, долго време не можев да го најдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Галкина Г.. FarmBioChem ДООЈаку (јакутија)

Една од најдобрите компании за фармацевтско откривање во Русија, овој пат купи ротирачки печат, бидејќи секогаш услугата е на врвот.

Левин РостиславКабаровск

Ниските перформанси на оваа машина се многу корисни во нашето мало производство. Нарачавме ротирачки преса за таблети. Задоволни од квалитетот на опремата!

Песков Николај, Москва

Беше неопходно за производство на ротирачки преса за таблети, што прави таблети со дијаметар од 35 мм. Компанијата го советуваше овој модел на ротирачки преса. Ние го купивме и многу сме задоволни.

Кондрат, Инженер, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационо преса за таблети rz-11b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: