Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZ-10D

303

920779
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за притискање?

25%

Детален опис на процесот на таблетирање

триесет%

Совети за компактирање на технологија

20%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZ-10D

Индустриски ротациони преса за таблети за производство на таблети со дијаметар до 22 mm (овална до 24 мм). Инсталирана 10 пара алатка за печат. Вртливата таблета е направена од не'рѓосувачки челик. Во согласност со ГМП. Максимална продуктивност од 4800-12000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Притискачка сила од 6 тони, пред притискање од 1 тон. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZ-10D

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за притискање?

25%

Детален опис на процесот на таблетирање

триесет%

Совети за компактирање на технологија

20%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет модел на печатот "RZ-10D"
Број на алатка за печат: 10 пара
Главната компресивна сила: 60KN (6000 kg / cm2) Пред-притискање: 10KN (1000 kg / cm2)
Максимален дијаметар на таблети: 20 mm (овално до 24 mm)
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 20 мм
Максимална висина на таблетот: 8 mm
Прилагодлива брзина на роторот: 8-20 rpm
Продуктивност: 4800-12000 таблети на час
Електричен мотор - 2,2 kW, 1440 вртежи во минута / мин, 220V или 380V / 50W / Hz
Севкупни димензии: 710mm x 700mm x 1680mm
Тежина: 400 кг (со пакување 480 кг)

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат ротирачки преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за таблети за притискање. Ротационата преса за таблети е компактна големина и лесна за поставување. Моделот RZ-10D е фармацевтски ротирачки преса од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротари преса таблети е наменета за притискање на таблети од подготвената маса на таблети. Продуктивноста е регулирана од 4800 до 12000 таблети на час, колку е поголем дијаметарот на таблетите, толку е помала брзината на притискање. Завршивме со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 20 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Производството на таблети со функција пред компресија е многу подобро отколку без оваа функција.

Олег Петрович, Казан

Препорачувам да користите до 16 мм, за таблети со комплексен состав со дијаметар од 20 мм нема да има доволно напор.

Максим, Москва

Во летото 2017 година, нашата компанија купи опрема за производство на таблети од компанијата MiniPress. Ние сме многу задоволни од оваа опрема и сакаме да ви се заблагодариме за многу добра опрема што ни ја обезбедивте, како и за огромната поддршка за време и по потпишувањето на договорот. Опремата е произведена на високо техничко ниво и ги исполнува високите побарувања на нашето производство. Бевме задоволни да соработуваме со вас, и покрај сомнежите што ги имавме уште на самиот почеток. Со нетрпение ја очекуваме понатамошната соработка и ја почитуваме вашата работа.

CJSC ZiO-ZdorovieKhimРјазан

Пред неколку месеци, купивме линија на опрема за компресија на таблети, која се состои од индустриски преса за таблети. Техничките и дизајнерските карактеристики на опремата укажуваат дека таа се произведува на високо техничко ниво и во целост ги исполнува нашите барања. Од почетокот на опремата, не се појавија поголеми проблеми. Опремата ни овозможи да го подобриме квалитетот на производите и нивната количина, што е потврдено од зголемената побарувачка за нашите производи.

Ахмад НурмагомедовДагестан

Ротационата преса за таблети од овој модел е најатрактивна по цена за нашата компанија. Благодарност до Minipress за огромниот каталог. Со цени и спецификации за какви било лаборатории и индустрии.

Никита Реутов, ДОО „Фармакут“, Брјанск

По совет на партнери, купив таблет-преса од овој посебен модел и од оваа компанија. Не изгуби Најдоброто на рускиот пазар!

Пантелеев Федор, ИП, Таин

 

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rz-10d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: