Се препорачува сигурна услуга

Пневматски печат ИТА-06

299

920800
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети
 • Прес-таблет за таблети

Популарни пребарувања

45%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

25%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

15%

Гарантен период за опрема за таблети

15%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Пневматски печат ИТА-06

Лабораториски автоматски пневматски преса за таблети за фармацевтската, хемиската и прехранбената индустрија, во металургија во прав за производство на таблети, брикети и болуси од рефус материјали. Се користи за производство на таблети со дијаметар од 6 до 15 мм, висината на таблетите до 10 мм. Максималната длабочина на полнење на прав во матрицата е 20 мм. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Зголемен максимален притисок од 2,2 тони. Пресот е целосно автоматски, италијанско производство. Тежината е 50 кг. Европска изработка, материјали - нерѓосувачки челик AISI 316. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 23.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес ИТА-06

 • Означено како: Каталог на опрема Лабораториски печат Опрема од Кина Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес

Популарни пребарувања

45%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

25%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

15%

Гарантен период за опрема за таблети

15%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Пневматски модел за таблетирање „ITA-06“
Максимална сила на компресија: 22 KN (2250 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 15 мм
Минимален дијаметар на таблети: 6 мм
Висина на готови таблети: до 25 мм
Максимална длабочина на матрицата: 40 мм
Капацитет на печатот на таблетите: 1000 таблети / час
Напон на употреба (Контролно коло): 24V AC
Максимална потрошувачка на енергија: 300 W
Максимален притисок на воздухот: 6 бари
Вкусни димензии: висина 450 мм, ширина 500 мм, должина 800 мм
Тежина на печатот на таблетот: 50 кг
Тежина на испорака: 70 кг

Дополнителни платени опции:
Електричен Fiac Compact 120 бел компресор (Италија) цена од 2000 евра
Револуции: 1400 вртежи во минута
Бучава: 71 dB, масло
Капацитет: 24 литри
Максимален работен притисок: 8 Бар
Продуктивност: 100 литри во минута
Севкупни димензии: 340mm x 675mm x 820mm

Еден сет на калапи со кој било дијаметар - 700 евра
Инструкции на италијански и англиски јазик со детални дијаграми и описи на поставките за печатот.

Совети за нашите клиенти

Пресата е целосно автоматски, притисокот врз прав се изведува со пневматски цилиндар. Исфрлањето на готовиот таблет механички управувано. Прашок за диспензери во прав, принцип на дозирање - волуметриско дозирање. Постојат прилагодување на тежината на готовите таблети и напори за притискање. По кратката постапка за поставување во рачен режим, таблетот за таблети може да работи во автоматски режим. Потребно е само да се прелива прашок во бункер. Потребните калапи може дополнително да се нарачаат за надомест. Овој модел го препорачуваме за лаборатории и за мали индустрии каде што квалитетот на готовите таблети и нивната чистота се многу важни.

Прегледи на клиенти (6)

Квалитетот на италијанскиот јазик зборува сам за себе. Сè што работи совршено со декларираните параметри. Едноставно нема алтернатива на руски или кинески.

Федор Михајлов, Град Екатеринбург

Таков пневматски таблет преса никогаш не е видено. Барав некаква сигурна европска опрема за таблети. Верзија за работна површина.

Костја, Регионот Новосибирск

Одличен таблет преса од Италија, со голема сила на компресија, совршено се вклопува во процесот на производство. Препорачува.

Royal I.G., Фармацер ДООСанкт Петербург

Одлична страница, достави печатот во наведените 50 дена, задоволен од квалитетот на опремата. Благодарам.

Медведев МихаилРегионот Сахалин

Голем каталог на преси за таблети. Во потрага по лабораториски пневматски преса, ја пронајдоа компанијата Минипрес. Задоволни од соработката и квалитетот на опремата.

Абрамов Н.Ф.., ДОО „Фарманат“, Подолск

Набавена нова опрема. Вклучувајќи пневматски преси за таблети. Ние ја започнавме нашата тесна соработка со Минипрес. Најдобрата компанија на рускиот пазар за многу фактори.

Николаев Петар Сергеевич, Санкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  пневматски печат ita-06.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: