Се препорачува сигурна услуга

Прес таблета POWER SUPER PRESS

299

920734
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав
 • Таблетпрес за фармацевтско производство на таблети во прав

Популарни пребарувања

45%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

25%

Најдете инструкции за притискање

20%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

десет%

Како да започнете бизнис со таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес таблета POWER SUPER PRESS

Преса за таблети за фармацевтски, хемиски и прехранбени индустрии, во металургија во прав за производство на таблети, брикети и болуси од рефус материјали. Се користи за производство на таблети со дијаметар од 6 до 50 мм, висината на таблетите до 25 мм. Максималната длабочина на полнење на прав во матрицата е 40 мм. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Зголемен максимален притисок од 4 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Пресот е целосно автоматски, домашно производство. Од руски не'рѓосувачки челик. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Tabletpress POWER SUPER PRESS

 • Означено како: Квалитет на таблета Притискање Производство на лекови Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Каде да се најде специјалист за производство на таблети во Казахстан?

25%

Најдете инструкции за притискање

20%

Нови методи на таблетирање во фабриките во Русија

десет%

Како да започнете бизнис со таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Таблетпрес модел „POWER SUPER PRESS“
Максимална сила на компресија: 40 KN (4000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 50 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 25 мм
Максимална длабочина на матрицата: 40 мм
Изведба на таблети:
3600 таблети на час, со дијаметар од 5 до 20 мм
2000 таблети на час, дијаметри од 20 до 50 мм
Електричен мотор: 1,5 kW, 1400 вртежи во минута, 220V или 380V
Севкупни димензии: 800мм 950мм х 700мм
Тежина на печатот на таблетот: 120 кг
Тежина на испорака: 160 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел на преса за таблети е развиен и го произведува MINIPRESS во Русија долго време. По многу подобрувања, тој е еден од најпопуларните, сигурни и разноврсни модели што им го препорачуваме на нашите клиенти. За да го сервисирате овој печат, ќе ви требаат сет на клучеви: Ален клучеви бр. 10.8.6 и две клучеви со отворен крај бр.17 и 19. POWER SUPER PRESS е единечен печат, ексцентричен печат. Принципот на неговото работење е прилично едноставен: макара е облечена на моторното вратило. Преку погонски ремен, ротацијата се пренесува на голема замаец, на вратилото на кое е облечена мала бронзена опрема. Од бронзената опрема, ротацијата се пренесува на големата брзина, на вратилото на кое е директно облечено кампот. Го вози горниот удар и ја создава потребната сила на притискање. Рамката на таблет-пресот има држач за електричниот мотор, фиксиран со две завртки. Ремените можат да се затегнат со притискање на завртките за монтирање на моторот, благодарение на слотите на држачот. Таблетпрес и држачот имаат нозе кои можат да се прилагодуваат по височина, со помош на кои печатот е прикачен на стабилна позиција. Не се препорачува премногу да ги затегнувате ремените, нивната функција е да го одлепат големиот замаец, а не директен притисок. Замаецот, се врти како ексцентричен, ја пренесува центрифугалната сила на оската, а потоа и во брзините. Замаецот е опремен со отстранлива рачка инсталирана во специјална дупка за дебагирање. По прилагодување на притисокот во рачен режим, оваа рачка мора да се отстрани за да се избегне повреда по вклучувањето на моторот. Систем за напојување во прав во зоната на притискање: голем бункер е фиксиран монтиран на лежиштето за печатот, од каде флексибилното брановидно црево оди директно до подножјето на пресинот, кое го храни прашокот во зоната на печатот. Ние користиме брановидно црево, а не со мазна површина, за да создадеме дополнително движење и да избегнеме лепење на прав. Можете да го користите секое црево што сметате дека е потребно. Во големата опрема има контурен жлеб по кој се движи ролерот на делот што се движи подножјето на бункерот. Држачот на долниот удар поминува низ основата на рамката за печат. Дел од ударот се наоѓа во матрицата, што овозможува негово позиционирање. Горниот удар се наоѓа во шипката на туркачот, каде што има дел со навој, чија позиција се менува во однос на ексцентрикот, облечена на вратилото на менувачот, длабочината на пресување во прав се контролира со горниот удар. Кинематскиот дијаграм на работата на печатот е како што следува: електричен мотор, преку ремени за пренесување, го одвртува замаецот, чиј вртеж се пренесува на вратилото, мала опрема од месинг, голема челична опрема, камерата на која е опремено со ексцентрик со ракав и завртка за прилагодување во него, и, директно, силата на притискање што веќе се пренесува на горниот држач за пробивање. За време на процесот на притискање, горниот дел од дупката влегува во мразот, кој е фиксиран монтиран на плочата, која за време на прилагодувањето може да се помести во сите правци за да се центрира горниот удар со дупката во мува. Пресадот за таблети е исто така опремен со систем за прилагодување на матрицата и долниот удар, што овозможува да се промени длабочината на спуштање на долниот удар во матрицата, а со тоа да се примаат таблети со различни тежини и дебелини. Тежината на таблетата е регулирана со позицијата на долниот удар во матрицата, а силата на притискање со промена на положбата на држачот на горниот удар и прилагодување на длабочината на потопување во матрицата. Во внатрешноста на ексцентричниот печат има бронзено грмушка, во кое се навртува завртка со голем навој на навој и завршува во сферична глава монтирана во туркачот и обезбедува мобилност. Прилагодувањето на положбата на оваа завртка ви овозможува да ја прилагодите длабочината на потопување на горниот удар во матрицата. Бронзениот грмушка има надолжен пресек и попречно жлеб низ кој поминува завртка, фиксирајќи го грмушкото во ексцентрик. При затегнување на рабовите на куќиштето со завртка за прицврстување, се појавува стегање и прицврстување на завртката на ракавот од ротација. Суштината на работата на оваа единица е дека при поставување во рачен режим, завртката за прицврстување на ракавот се олабавува и на завртката е дозволено да се изврши прилагодување. По постигнување на потребниот индикатор при производство на тест серија на таблети, неопходно е да се поправи завртката на ракавот со стегање на завртката за прицврстување. Внатре во сите делови на печатот, од кои дел е вратилото, се притискаат бронзени грмушки. Пресата не вклучува лежишта, а ексцентрикот се вклопува само на бронзени грмушки, што обезбедува максимална издржливост на опремата. Сите детали на таблет-печатот во контакт со прав - табела со фиксна матрица, горни и долни удари и горниот бункер - се изработени од не'рѓосувачки челик од храна и имаат одредено зацврстување (матрици - 50 единици, удари - 65 единици), што ги исполнува сите стандарди потребни за производство на таблети. Моделот за таблети SUPER PRESS е опремен со заштита на операторот од повреди - обвивки, од кои едната ја заштитува брзината, а другата - моторната макара и замаецот. Овие делови имаат држачи за прицврстување на телото, тие се лесни за откривање на креветот. Посебни карактеристики на моделите SUPER PRESS и POWER SUPER PRESS: во моделот POWER SUPER PRESS, дијаметарот на макара е многу поголем, што овозможува да се развие поголема инерција (тежината на рачката на рака SUPER PRESS е 25-30 кг, POWER SUPER PRESS рачна рака е 40-45 кг). Дизајнот на брзина е исто така различен. Во POWER SUPER PRESS, жлебот е различен во кој ролерот го крева и спушта ејекторот на таблетите. Длабочината на полнење на прав во матрицата е 20 мм за моделот SUPER PRESS, 40 mm за моделот POWER SUPER PRESS, соодветно, може да се притиснат таблети со поголема дебелина и поголем дијаметар (до 50-60 mm во POWER СУПЕР ПРЕС, додека во SUPER моделот ПРЕД - до 40 мм). Значајна карактеристична разлика е дизајнот на ножот на бункерот. Подножјето има валјак кој ротира по должината на контурата, на задната страна на голема челична опрема. Во моделот POWER SUPER PRESS, овој жлеб се наоѓа на предната страна. Самото стапало ви овозможува да го прилагодите надолжниот удар на бункерот за добиточна храна. Во моделот SUPER PRESS, стапката за напојување на бункер патува до одредена длабочина кога печатот ќе се ротира, а потоа се враќа. Моделот POWER SUPER PRESS има можност да го контролира почетокот на движењето на бункерот и неговата последна фаза (бункерот може да се движи по мала патека, или по долга патека). Ова е неопходно со цел квалитативно да се пополни матрицата со дијаметар од 50 mm со прав, а во POWER SUPER PRESS оваа функција се спроведува подобро отколку во вообичаената СУПЕР ПРЕСМА.

Осврти на клиенти (4)

Избрав помеѓу редовен супер печат и засилен (Моќен модел на супер печат). Јас платив, но добив длабочина на полнење од 40 мм, ова е вистинското време за да компресирам таблети сол со висина од 20 мм. Ако некој ќе притисне сол - ве советувам да ја разгледате оваа опција.

Константин, Град Екатеринбург

Добар печат, сигурен лесен за поставување. Одлична опција е електричен бункер за вибрации. Нашата компанија не може да го компресира прашокот, бидејќи е многу тежок. Вибро-бункерот го притиска правот во матрицата како и да е.

Светлана Николаевна, Вологда

Баравме компанија која може да соработува со нас и да снабдува висококвалитетна опрема, и ја најдовме во личност на „MiniPress

Светлана, Брјанск

Производот е точно како што е опишано и е совршено за цената! Испораката е можеби подобра. Но освен тоа се е добро. Ви благодарам многу за комуникацијата во текот на овој процес.

Леонид, Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  моќност на печатот за супер-печат.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: