Се препорачува сигурна услуга

296

920702
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со таблети?

25%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

триесет%

Детален опис на процесот на производство на таблети

20%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Современ развој за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм со можност за употреба на еден пар удари. Прес таблетите се направени целосно од не'рѓосувачки челик. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. За разлика од другите лабораториски преси, силата се пренесува преку менувачот, без инерцијални замаеници. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Зголемен максимален притисок од 8 тони.

Погодно е за производство на таблети со логоа. Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес UNIC 600B

 • Означено како: Лабораториски печат Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со таблети?

25%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

триесет%

Детален опис на процесот на производство на таблети

20%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Таблетпрес модел "UNIC 600B"
верзија со можност за употреба на 1,2,3 удари
Максимална сила на компресија: 80 KN (8000 kg / cm3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 30 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 10 мм
Максимална длабочина на матрицата: 22 мм
Изведба на таблети:
3600 таблети на час со 1 удар
Електричен мотор: 3 kW, 1400 вртежи во минута, 220 V.
Севкупни димензии: 550мм 640мм х 1025мм
Тежина на печатот на таблетот: 250 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за дебагирање на технологии во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за пресување таблети. Пресата е компактен и лесен за поставување. Пресата за таблети UNIC 600B е печат за ексцентричен тип со еден удар. Шемата на печатот е да се пренесе, преку менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа ексцентрик. Пресот е дизајниран да ги компресира таблетите еден по еден. Продуктивност 3600 таблети на час. Пресата за таблети UNIC 600B доаѓа со комплет калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 30 мм) и удари. Некои удари имаат долга тело и кратка коленото, додека другиот, напротив, кратко тело и долга шиле. Ударот со долго тело е врвот и е инсталиран во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Инсталиран е на дното на печатот. Притисокот работи само во автоматско. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку подвижното подножје. Кога печатот се ротира, подножјето на пресата се поместува и го внесува прашокот во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица (копчиња за вклучување и исклучување).

Прегледи на клиенти (6)

Со таблетите за притискање, имавме некои потешкотии, пудрата слабо течеше, потоа се залепи на калапите. Пред да купите печат, проучете ги својствата на вашите суровини, прочитајте ги советите за подготовка на маса за таблети.

Николај, Санкт Петербург

За овие пари беше можно да се најде попродуктивна опција. Купивме таблет-преса во 2014 година за фармацевтски погон во регионот Новосибирск.

Ирина, Регионот Новосибирск

Нашата компанија имаше проблем со испорака на преси за таблети до претпријатието. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Белова ..М.Барнаул

Според наше мислење, главната вредност на таблетпрес UNIC 600B е односот на цената и квалитетот, како и достапноста на гаранција и пост-гарантна услуга, работа со високо квалификуван персонал.

Климов С.С.., ДОО НитиваСевастопол

Отвори ново, мало производство на додатоци во исхраната. Работи совршено според спецификите на нашето производство, ги исполнува сите модерни стандарди. Одлична алтернатива на скапата европска опрема. Задоволни сме!

Мудревскаја Е.В.. , ДОО „Баланорганик“, Оренбург

Лансираше ново производство. Итно потребна опрема за производство на таблети. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Пресот работи стабилно и не предизвикува дополнителни прашања. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Убаво беше да се работи со толку квалификувани вработени.

Питер Коломец, Инженер за процеси, Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  уникатен преса за таблети од 600b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: