Се препорачува сигурна услуга

296

920704
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм
 • Опрема за пресување таблети со максимален дијаметар од 30 мм

Популарни пребарувања

62%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

18%

Тековни реклами за таблети за печат

13%

Гледајте видео со висок квалитет за притискање

7%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Современ развој за пресување таблети со максимален дијаметар од 25 мм со можност за употреба на 1.2.3 удари. Прес таблетите се направени целосно од не'рѓосувачки челик. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. За разлика од другите лабораториски преси, силата се пренесува преку менувачот, без инерцијални замаеници. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка. Зголемен максимален притисок од 5 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 16.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес UNIC 600A

 • Означено како: Квалитет на таблета Лабораториски печат Притискање Производство на лекови Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

62%

Производство на таблети во модерно фармацевтско производство

18%

Тековни реклами за таблети за печат

13%

Гледајте видео со висок квалитет за притискање

7%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Таблетпрес модел „UNIC 600A“
верзија со можност за употреба на 1,2,3 удари
Максимална сила на компресија: 50 KN (5000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите:
1 парче со дијаметар до 25 мм
2 парчиња со дијаметар до 10 мм
3 парчиња со дијаметар до 7 мм
Минимален дијаметар на таблети: 5 мм
Висина на готови таблети: до 8 мм
Максимална длабочина на матрицата: 20 мм
Изведба на таблети:
3600 таблети на час со 1 удар
7200 таблети на час со 2 удари
10.800 таблети на час со 3 удари
Електричен мотор: 1,5 kW, 1400 вртежи во минута, 220 V.
Севкупни димензии: 580mm x 500mm x 830mm
Тежина на печатот на таблетот: 190 кг
Тежина на испорака: 240 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел е погоден за мали компании, почетни производители, научни, образовни институции кои користат преса за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за дебагирање технологии во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за пресување таблети. Пресата е компактен и лесен за поставување. Пресата за таблети UNIC 600A е печат за ексцентричен тип со еден удар. Шемата на печатот е да се пренесе, преку менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа ексцентрик. Пресата е дизајнирана за притискање на таблети од 1, 2 и 3 парчиња. Продуктивноста е 3600 таблети на час на 1 удар, 7200 таблети на час на 2 удари, 10800 таблети на час на 3 удари. Пресата за таблети UNIC 600A доаѓа со сет на калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 25 mm) и удари. Некои удари имаат долга тело и кратка коленото, додека другиот, напротив, кратко тело и долга шиле. Ударот со долго тело е врвот и е инсталиран во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Инсталиран е на дното на печатот. Притисокот работи само во автоматско. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку отстранлив бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку подвижното подножје. Кога печатот се ротира, подножјето на пресата се поместува и го внесува прашокот во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица (копчиња за вклучување и исклучување).

Прегледи на клиенти (6)

Требаше да воспоставам производство на квадратни фармацевтски таблети. Барав најголема можна маргина на притисок и максимална можна длабочина на полнење на матрицата со прав. Задоволен од резултатот.

Виктор, Тула

Квалитетот и дизајнот на градење се подобри од сличните модели на работната површина на преси за таблети. Ми се допадна времето на испорака.

Галија Рахимова, Градот Новосибирск

Благодарение на помошта на вашите вработени, решивме да го користиме таблетот UNIC 600A во производство, што ни овозможи да ја завршиме работата навреме.

Пахомова ИОАсино

За барањата од датумот на пуштање во употреба, опремата-таблет-машината успешно функционира, што е индикатор за голема сигурност на оваа опрема.

Волков Максим, ДОО „Биохем инфо“Кемеровскиот регион

Го проширивме производството на таблети. Секако, морав да купам нова опрема. Вклучувајќи печатница за таблети. Поради огромната селекција долго време не можеа да одлучат. Помогна во компанијата.

Александар Кирков, Батајск

Пресадот за таблети е одличен за нашето производство. Благодарност до менаџерот за советите.

Питер Курској, ДОО „фармацевтски производи“, Саранаск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  преса за таблети со уника 600а.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: