Се препорачува сигурна услуга

Притиснете го таблетот DP-30

296

920777
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета
 • Таблета за печење таблета

Популарни пребарувања

триесет%

Гарантен период за фармацевтска опрема

триесет%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

25%

Сведоштва од сопствениците на tabletpress

15%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете го таблетот DP-30

Ексцентричен печат таблета со еден удар. Максималниот дијаметар на готовите таблети е 20 мм. Продуктивност 3600 таблети на час. Направено од не'рѓосувачки челик. Притиска сила од 3 тони. Погодно е за производство на таблети со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Сигурен и модерен модел на високо квалитетни перформанси. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес ДП-30

 • Означено како: Лабораториски печат Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Гарантен период за фармацевтска опрема

триесет%

Каде е профитабилно да се купат преси за таблети?

25%

Сведоштва од сопствениците на tabletpress

15%

Гледајте видео со висок квалитет за компресија на таблетите

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Таблетпрес модел „ДП-30“
верзија со можност за употреба на 1,2,3 удари
Максимална сила на компресија: 30 KN (3000 кг / см3)
Максималниот дијаметар на таблетите:
1 парче со дијаметар до 20 мм
2 парчиња со дијаметар до 10 мм
3 парчиња со дијаметар до 7 мм
Минимален дијаметар на таблети: 6 мм
Висина на готови таблети: до 12 мм
Максимална длабочина на матрицата: 20 мм
Изведба на таблети:
3600 таблети на час со 1 удар
7200 таблети на час со 2 удари
10.800 таблети на час со 3 удари
Електричен мотор: 0,75 kW, 900 вртежи во минута, 220 V.
Вкусни димензии: 710mm x 460mm x 740mm
Тежина на печатот на таблети: 90 кг
Тежина на испорака: 160 кг

Совети за нашите клиенти

Преса за таблети што може да се користи во фармацевтската, хемиската и прехранбената индустрија, во металургија во прав за производство на таблети, брикети и болуси од рефус материјали. Од бункер за напојување, прав се мери во матрицата. Се користи директно притискање на прав и гранулирани материјали. Добивање на таблети се врши со две удари (горни и долни) во матрицата. Заменувањето на алатката за печат ви овозможува да произведувате таблети со дијаметар од 6 до 20 мм. Максималната висина на готовите таблети е 13 мм. Дизајнот на пресата предвидува инсталација на еден, два и три позициони удари, додека за еден циклус на притискање, 3 таблети со дијаметар од 7 мм, или 2 таблети со дијаметар од 10 мм или 1 таблети со дијаметар од 20 мм може да се добие. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Кога пресот е ротиран, пудрата се внесува во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

 

Прегледи на клиенти (3)

Потрајна и висококвалитетна модификација на ексцентричниот тип од оние што ги видов во каталозите. Задоволен од изборот.

Дмитри Кирилов, Самара

За нејзината цена, многу пристојни карактеристики во однос на напор и перформанси. Работи многу стабилно.

Иван, Московски регион

Компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Навистина ми се допадна преса таблетите ДП-30

Руслан, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  прес-таблет dp-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: