Се препорачува сигурна услуга

Лабораториски преса за таблети 1000

293

920678
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат
 • Рачен лабораториски печат

Популарни пребарувања

45%

Кажете на сигурен снабдувач на лабораториски преси

35%

Период на гаранција за печатот на таблетот

26%

Пронајдете продажба на попусти на прес-таблети

14%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Лабораториски преса за таблети 1000

Рачно ракувана лабораториска таблета за производство на тест таблети. Овој модел е најдобрата алатка за малите компании, почетници производители, научни, образовни институции кои го користат печатот за притискање на мали или експериментални серии на таблети, како и средство за технологии за дебагирање во процесот на производство и избирање на потребните компоненти за притискање на таблети. Пресата е компактен и лесен за поставување. Погодно е за притискање таблети од цилиндрична форма, со дијаметар од 3 до 10 мм. Цената вклучува испорака до вратата и сет на калапи од 6 до 10 мм. Главната сила на притисок е 1 тон.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес 1000

 • Означено како: Лабораториска опрема Лабораториски печат Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Кажете на сигурен снабдувач на лабораториски преси

35%

Период на гаранција за печатот на таблетот

26%

Пронајдете продажба на попусти на прес-таблети

14%

Притискање на таблети во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Притиснете модел на таблет-таблет со 1 удар „Таблетпрес 1000“
Максимална сила на компресија: 0,7 KN (700 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 9 мм
Минимален дијаметар на таблети: 3 мм
Висина на готови таблети: до 5 мм
Продуктивност на таблети: од 250 до 700 таблети / час.
Димензии: 540мм х 300мм х 300мм
Тежина на печатот на таблетот: 20 кг (тежина со пакување - 25 кг)
Притиснете без мотор.

Совети за нашите клиенти

Модел 1000 преса за таблети за таблети. Станува збор за печат од ексцентричен тип со еден удар. Шемата на печатот е да се пренесе со ротирање на лостот до вратилото со ексцентрик прикачен на него. Пресата е наменета за притискање на таблети во 1 парче. Продуктивност - 600 таблети на час. Таблетпрес 1000 доаѓа со комплет калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 11 мм) и удари. Некои удари имаат долга тело и кратка коленото, додека другиот, напротив, кратко тело и долга шиле. Ударот со долго тело е врвот и е инсталиран во горниот дел од пресата. Панч со кратко тело и долг работен дел е на дното и нејзината задача е да ја истурка таблетата од матрицата. Инсталиран е на дното на печатот. Пресот работи во еден режим - прирачник. Пред да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите инструкцијата за видео и да се запознаете со принципите на неговото работење, по што операцијата ќе стане разбирлива и едноставна за вас. Печатот има рачка за ракување за дебагирање и основна работа. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на рачката на рачката. Прав се снабдува преку подвижното подножје. Може да се постави голема инка на подножјето. Кога печатот се ротира, подножјето на пресата се поместува и го внесува прашокот во матрицата, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. Прес таблетот е лесен за поставување и ракување со целото времетраење на неговата употреба. Добивање на различни форми и големини на таблети се обезбедува со заменлив сет на алатки за печат (удари и умира). Опсег на дијаметри на готови таблети од 4 мм до 9 мм. Обликот на таблетите е рамен-цилиндричен, со изрез и наклон, сферични 3 длабочини (мала, средна, длабока сфера). Можно е да се произведат таблети со врежани логоа. Постојат детални упатства за пуштање во работа и работење.

Прегледи на клиенти (5)

Овој модел е најприфатлив по цена што ја најдовме. Погодно за мало производство, или како лабораториска опција, но за во иднина треба да купите кој било преса за таблети со мотор.

Александар, Москва

Ниска продуктивност, но и ниска цена, за овие пари е многу добра понуда. Ние го нарачавме овој печат во 2012 година и го користи периодично во фармацевтско производство.

Ирина Генадевна, Краснојарскиот регион

Благодарност до компанијата за сите барања направени на 1000 таблет-преса. Сè дојде во совршена состојба.

АнаСевастопол

Врската беше одлична! Ако имавме прашање на кое консултантот не можеше да одговори, ќе бев многу изненаден. Притисокот пристигна, нов и добро спакуван и изгледа подобро од сликата. Ако барате добра, сигурна компанија, овие момци се она што ви треба. Сепак, тестирање на производот, но сè изгледа добро.

Књажев П.В.., CJSC ZiO-ZdorovieKhimУлјановск

Се проби лабораторискиот печат. Контактираше Минипрес. Тие понудија пристоен модел за малку пари. Испораката беше брза. Пријатно изненаден од брзината на извршување на договорите. Препорачува

Казанцев В.ју., Регион на Урал

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториски преса за таблети 1000.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: