Се препорачува сигурна услуга

Лабораториска хидраулична преса R-40

300

920745
 • Хидрауличен печат
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Хидрауличен печат
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети
 • Лабораториски хидраулични преса за таблети

Популарни пребарувања

25%

Препарати за фармацевтски таблети

25%

Гарантен период на хидраулична преса

25%

Пронајдете попуст на продажба на десктоп-печат

25%

Тековни рекламни лабораториски печати

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Лабораториска хидраулична преса R-40

Лабораториска хидраулична преса со притисок од 40 тони. Десктоп моделот се користи во индустријата за производство на хемиски производи, брикети и таблети во металургија во прав. Лабораториска автоматска хидраулична таблета преса за фармацевтската, хемиската и прехранбената индустрија, во металургија во прав за производство на таблети, брикети и болуси од рефус во прав материјали со дијаметар од 10 mm до 100 mm. Пресот работи во рачен режим. Максималната длабочина на полнење на прав во матрицата е 150 мм. Овој модел на печатот овозможува производство на таблети со различни форми: класични, овални, кадрави таблети и прстени со внатрешна дупка.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Тежина 45 кг. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблетпрес Р-40

 • Означено како: Хидрауличен печат Каталог на опрема Лабораториски печат Притискање Апчиња Таблета машина Прес-таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Препарати за фармацевтски таблети

25%

Гарантен период на хидраулична преса

25%

Пронајдете попуст на продажба на десктоп-печат

25%

Тековни рекламни лабораториски печати

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Модел за хидраулична маса за печат "Р-40"
Максимална сила на компресија: 400 KN (40,000 kg / cm3)
Максималниот дијаметар на таблетите: 100 мм
Минимален дијаметар на таблети: 10 мм
Висина на готови таблети: до 70 мм
Максимална длабочина на матрицата: 150 мм
Капацитет на печатот на таблетите: 300 таблети / час
Мозочен удар: 155 мм
Должина на лостот: 490 мм
Севкупни димензии: 380mm x 265mm x 390mm
Тежина на печатот на таблетот: 45 кг
Тежина на испорака: 55 кг

Совети за нашите клиенти

Хидрауличниот печат на работната површина е применлив како лабораториски преса во хемиската, металуршката индустрија. Вклучува заменски заптивки за нафта и материјали. Ние произведуваме калапи и умира. Главниот дел од пресата е основната плоча, главната плоча комбинира лавици за носење товар и горната плоча на плочката. На главната плоча се монтираат хидрауличен цилиндер, динамометар и лост систем. На работната површина на хидрауличниот цилиндер се монтираат средство за печат и клопче. Цилиндерот за печат се контролира со завртка за завртки. Целиот процес на хидрауличната преса може да се подели на:
(а) Пополнување на матрица,
(б) Компресија во прав
(в) Ставање на готовиот пилула

Овие три дејства се изведуваат со цел да се усогласат параметрите на добиените таблети. Лабораторискиот хидрауличен печат на топка е компактен, клуч-уред. Откако ќе го инсталирате пресот на масата, можете да го користите. Дизајнот е погоден за склопување или расклопување. Индикации 1 MPa = 6,5 KN 1 KN = 0,154 MPa
Инсталација: Соберете ја пресата, инсталирајте ја матрицата на површината на масата на хидрауличниот цилиндер, рачно пополнете ја матрицата со прав, откако ја мерите потребната тежина со мерна чаша. Инсталирајте го ударот во матрицата, притиснете го ударот на врвот со завртка за завртки. Воспоставете ја рачката и започнете да создавате притисок во хидрауличниот цилиндар со движења за вртење. На динамометарот ќе видите сведоштво за силата што ја создавате. Потоа исцедете ја течноста од хидрауличниот цилиндар, подигнете ја завртката за стоп малку нагоре. Поставете ги потпорите под капакот, а потоа повторно притиснете ја рачката за да ја исцедете готовата таблета од садот.

Прегледи на клиенти (6)

Нема аналог на овој модел. Компактна маса за печат со притисок до 40 тони !!! Веднаш го однесе ова на производство.

Игор, Волгоград

Ако сè е размислено и подготвено, тогаш таблетите со многу големи димензии можат успешно да се притиснат на овој печат. Ако сакате, можете да ги одвртите стандардните долги четири лавици и да ги прицврстите издолжените. Ова ќе ви овозможи да ја поставите матрицата уште поголема висина.

Мајкл, Градот Новосибирск

Благодарам за помошта! При изборот на техника за компресирање на таблети. Хидрауличниот печат се покажа како соодветна опција за нас.

Тихомиров АндрејТула

Се јавив до крајот на работниот ден, мислев дека никој нема да одговори, но на мое изненадување што ми одговорија, добро ме советуваа за лабораторискиот хидрауличен печат, и мислам дека ќе се одлучам за Р-40 и ќе го нарачам во истиот компанија.

Спиридонов Мирон ИвановичПенза

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за лабораторија, имено лабораториска хидраулична преса. Пронајден на Интернет Минипрес. Побара помош. Ние помогнавме да се избере, испорачано навреме.

Мирончик Александар, Петрозаводск

Користиме лабораториски хидрауличен печат околу една година. Најдобар модел од сето она што го користевме.

Нина Братова, Директор, Налчик

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториски хидрауличен печат r-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: