Се препорачува сигурна услуга

322

920964
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња
 • Хидраулична машина за печење сол со миленичиња

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на хидрауличниот печат

триесет%

Осврти од сопствениците на таблети за печат

20%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

20%

Совети за брикетирање технологија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Модел на автоматско хидраулично преса за таблети за пресување таблети со дијаметар до 280 мм. Може да се инсталира до 10 пара алатка за печат. Хидрауличниот печат е изработен од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност од 1000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Се испорачува хидраулична станица. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 500 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 153.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хидрауличен печат LP-500

 • Означено како: Хидрауличен печат Каталог на опрема Притискање Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од вистински луѓе за работата на хидрауличниот печат

триесет%

Осврти од сопствениците на таблети за печат

20%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

20%

Совети за брикетирање технологија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на половни хидраулични преси.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, произведуваме средства за печат за хидраулични преси во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на хидраулични преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Хидрауличен печат "LP-500"
Тежина на единицата: 1-10 кг
Максимална сила на притискање: 5000 KN (500000 kg / cm2)
Максимален дијаметар на таблети: 400 mm
Максимална дебелина на таблетите: 300 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 400 mm
Максимална продуктивност: 500-2000 таблети на час
Прилагодување на притисокот: 0 до 500 тони
Мозочен удар: 300мм
Долен удар на удирање: 300 мм
Продуктивност: 2-3 циклуси во минута
Моторна моќност: 22 KW, 380V, 50Hz, 3 фази
Хидрауличен систем: Тајванска марка, CE, Mitsubishi PLC
Големина на машината: 3500mm x 2200mm x 3600mm
Тежина на машината: 11500 кг (тежина на пакување 13000 кг)
Димензии на пакетот: 3600mm x 2200mm x 3800mm
Време на производство: 35-40 дена (вклучувајќи калапи)

Совети за нашите клиенти

Хидрауличен печат LP-500 е мал, континуиран, автоматски хидрауличен печат. Машината може да исцеди специјални форми, прстени и таблети со различни форми, можно е да се отпечатат трговски марки и логоа од двете страни на таблетот. Контрола на машината на „ЛЦД“ на сите оперативни параметри може да се прилагоди. Бидрицеционен печат, моќен фидер, прав со висока густина во таблета. Целосна контрола на пресата преку ЛЦД-панелот. Хидрауличната преса е дизајнирана за притискање на таблети од маса во прав. Продуктивноста е регулирана, со максимална стапка од 500-1000 таблети за 1 час. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 20 до 400 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Погодно е за големи притискање на прашоци за кои е потребна голема густина, додека мултичипскиот модул може да се користи за големи производствени индустрии, опрема, голема точност на компресија, лесна замена на мувла и инсталирање на удари. Висок степен на автоматизација. Сите контролни активности со PLC микрокомпјутер, континуирано автоматско работење. Времето на компресија, силата на притисок, дебелината на брикети можат правилно да се прилагодат. Производителот на печатот се занимава со истражување, развој и производство на нестандардна опрема за притискање на големи таблети и брикети. Таквиот хидрауличен преса има широк опсег. Огромно искуство се стекна со притискање на таблети и брикети од разни прашочни материјали. Покрај тоа, со понуда на различни хидраулични машини за печат, производителот може да обезбеди и техничка поддршка за калапи, умиралки и удари за различни форми брикети за клиенти. По приемот на хидрауличниот печат од клиентот, фабриката организира пристигнување на прилагодувачи за дебагирање на машината, а исто така обучува работници како да ја користат. Гаранцијата за оваа машина ќе биде една година, производителот ќе обезбеди резервни делови за врати во рок од една година. Целиот хидрауличен систем е увезен од Тајван, висока стабилност, се избегнува истекување на нафта и загадување на животната средина, исто така обезбедува добар притисок и континуирана синхронизација на печатот. Работниот дел и раздвојувањето на дел од хидрауличниот систем се независни, не загадувајќи ја животната средина, автоматското греење го прави работењето на хидрауличниот печат потрајно. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Ние притискаме коцки од сол. Силата на притисок од 500 тони, можете да користите удари со повеќе позиции за притискање веднаш на 10 или повеќе парчиња таблети.

Козирев Виктор, г.Саратов

Ова е само чудно чудовиште. Инсталирањето, пуштањето во работа и стартувањето траеше еден месец. Неопходно е да се организира снабдување со прав на бункер на печатот, ова може да се направи со вакуумски транспортер или со шрафцигер за завртки.

Светлана, Краснојарск

Во есента 2016 година, нашата компанија купи опрема за притискање на таблети од компанијата MiniPress. Ние сме многу задоволни од оваа опрема и сакаме да ви се заблагодариме за многу добра опрема што ни ја обезбедивте, како и за огромната поддршка за време и по потпишувањето на договорот. Опремата е произведена на високо техничко ниво и ги исполнува високите побарувања на нашето производство. Бевме задоволни да соработуваме со вас, и покрај сомнежите што ги имавме уште на самиот почеток. Со нетрпение ја очекуваме понатамошната соработка и ја почитуваме вашата работа.

Пинкман Д.С.., Хајзенберг ДООЧеlyабинск

Специјалисти на MiniPress воведоа хидрауличен преса за таблети и се консултираа со вработените во компанијата. Специјалистите на компанијата ги завршија сите задачи на квалитетно и навремено.

Wirth CJSCТајмен

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за притискање таблети од тресет. Хидрауличниот печат совршено одговараше на спецификите на нашето производство. Опремата беше доставена навреме.

Николски Тимур, Менаџер за набавка на опрема, Барнаул

Стариот автомобил не е во ред. Одлучивме да нарачаме нова за производство на таблети со сол. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на хидраулични преси на веб-страницата, сепак дојдовме до заклучок дека хидрауличниот печат LP-500 е како нас.

Павел Фруккович, Можаиск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хидрауличен печат lp-500.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: