Се препорачува сигурна услуга

320

920950
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети

Популарни пребарувања

85%

Тековни реклами за хидраулични медиуми

55%

Кажете на сигурен снабдувач на таблети за печат

35%

Како да организирате бизнис со притискање сол?

15%

Притискање на фармацевтски брикети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Модел на автоматско хидраулично преса за таблети за пресување таблети со дијаметар до 250 мм. Може да се инсталира до 10 пара алатка за печат. Хидрауличниот печат е изработен од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност од 2000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Се испорачува хидраулична станица. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 200 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 72.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хидрауличен печат LP-200

 • Означено како: Хидрауличен печат Каталог на опрема Притискање Производство на лекови Прес таблет Апчиња Таблета машина Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

85%

Тековни реклами за хидраулични медиуми

55%

Кажете на сигурен снабдувач на таблети за печат

35%

Како да организирате бизнис со притискање сол?

15%

Притискање на фармацевтски брикети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на половни хидраулични преси.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, произведуваме средства за печат за хидраулични преси во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на хидраулични преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Хидраулична преса "ЛП-200"
Тежина на единицата: 1-3 кг
Максимална сила на притискање: 2000 KN (200000 kg / cm2)
Максимален дијаметар на таблети: 250 mm
Максимална дебелина на таблетите: 150 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 200 mm
Максимална продуктивност: 500-2000 таблети на час
Прилагодување на притисокот: 0 до 200 тони
Пад на горниот удар: 250 мм
Долен удар на удирање: 250 мм
Продуктивност: 3-4 циклуси во минута
Моторна моќност: 15KW, 380V, 50Hz, 3 фази
Хидрауличен систем: Тајванска марка, CE, Mitsubishi PLC
Големина на машината: 2300мм х 1600мм х 3200мм
Тежина на машината: 4500 кг (со пакување 5000 кг)
Димензија на пакетот: 2680mm x 2100mm x 2850mm
Време на производство: 35-40 дена (вклучувајќи калапи)

Совети за нашите клиенти

Хидрауличен печат LP-200 е мал, континуиран, автоматски хидрауличен преса. Машината може да исцеди специјални форми, прстени и таблети со различни форми, можно е да се отпечатат трговски марки и логоа од двете страни на таблетот. Контрола на машината на „ЛЦД“ на сите оперативни параметри може да се прилагоди. Бидрицеционен печат, моќен фидер, прав со висока густина во таблета. Целосна контрола на пресата преку ЛЦД-панелот. Хидрауличната преса е дизајнирана за притискање на таблети од маса во прав. Продуктивноста е регулирана, со максимална стапка од 500-2000 таблети за 1 час. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 20 до 250 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Погодно е за големи притискање на прашоци за кои е потребна голема густина, додека мултичипскиот модул може да се користи за големи производствени индустрии, опрема, голема точност на компресија, лесна замена на мувла и инсталирање на удари. Висок степен на автоматизација. Сите контролни активности со PLC микрокомпјутер, континуирано автоматско работење. Времето на компресија, силата на притисок, дебелината на брикети можат правилно да се прилагодат. Производителот на печатот се занимава со истражување, развој и производство на нестандардна опрема за притискање на големи таблети и брикети. Таквиот хидрауличен преса има широк опсег. Огромно искуство се стекна со притискање на таблети и брикети од разни прашочни материјали. Покрај тоа, со понуда на различни хидраулични машини за печат, производителот може да обезбеди и техничка поддршка за калапи, умиралки и удари за различни форми брикети за клиенти. По приемот на хидрауличниот печат од клиентот, фабриката организира пристигнување на прилагодувачи за дебагирање на машината, а исто така обучува работници како да ја користат. Гаранцијата за оваа машина ќе биде една година, производителот ќе обезбеди резервни делови за врати во рок од една година. Целиот хидрауличен систем е увезен од Тајван, висока стабилност, се избегнува истекување на нафта и загадување на животната средина, исто така обезбедува добар притисок и континуирана синхронизација на печатот. Работниот дел и раздвојувањето на дел од хидрауличниот систем се независни, не загадувајќи ја животната средина, автоматското греење го прави работењето на хидрауличниот печат потрајно. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Одличен модел на хидраулична преса за пресување на брикети сол за животни. Нашите блокови од сол со тежина од 5 кг.

Петр Сергеевич, г.Москва

Хидрауличниот печат има потреба од одржување и редовен преглед од специјалист. Јас препорачувам однапред да купувате резерви за хидраулична преса.

Надежда Владимировна, Казан

Одлично друштво. Итно беше да се набави хидрауличен печат за да се воспостави производство. Тие мислеа дека процесот ќе продолжи. Се испостави дека тие поставиле нарачка многу брзо и ја испорачале опремата. Ви благодариме за брзата работа.

Киселев Л.А.., Менаџер Самс-Мед ДООЛипетск

При изборот на опрема за работа, вашите вработени ве советувале да обрнете внимание на производите LP-200. Решивме да ја испробаме хидрауличната преса во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот на цената и квалитетот.

Дмитриев ГригоријРегионот Псков

Купивме нов хидрауличен печат, бидејќи стариот немаше доволно капацитет да направи 1900 таблети на час. Тешкотиите што се појавија за време на транспортот беа елиминирани од компанијата. И опремата дојде на време и целина.

Петар, Комерцијален директор, Минск

Одличен хидрауличен преса. Ние го користиме за да направиме 2000 таблети на час, со логото на нашата компанија.

Леонид Коршунов, Технолог, Регионот на Мурманск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хидрауличен печат lp-200.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: